Farklı desen ve özelliklere sahip olarak dizayn edilen yemek takımları, sofralarınızın hem şık hem de fonksiyonel olmasında büyük rol oynar. Az parçalı olan takımlar günlük hayatta tercih edilirken, çok parçalı olan takımlar misafire özel kullanılır. Ürünlerin üretimi aktif olarak gerçekleştiren markaların ve bu markalara ait olan modellerin sayıca fazla olması kişilerin tercihlerini çok daha rahat bir şekilde yapmasına imkan tanır. Yemek takımı çeşitleri her geçen gün sunulan yeni modelleriyle mutfakların vazgeçilmezi olur. Sevdiğiniz insanlara hediye etmek için ideal bir seçenek olan bu ürünler aynı zamanda çeyiz hazırlığı içerisinde olan kişiler tarafından da yoğun ilgi görür. Yemek takımı modelleri üretilirken hem yeni nesil teknolojilerden hem de dönem trendlerinden faydalanılır. Kullanıcı istek ve ihtiyaçlarının ön planda tutulması kişilerin güven içerisinde seçim yapmalarına olanak sunar. Sofraların hazırlık ve sunum sürecinin kusursuz bir şekilde işlemesi doğru ürün seçimiyle olur. Yemek masalarının şık bir görünümde olması daha modern sofralar hazırlama imkanını da beraberinde getirir. Değişik parçaların yer aldığı setler farklı ihtiyaçlarınıza yanıt verir. Genel olarak porselen malzemeler kullanılarak dizayn edilen ürün seçenekleri arasında farklı malzemelerden üretilmiş olan alternatifler de vardır. Yemek takımı seti çeşitleri genellikle 6 kişilik, 12 kişilik ve 24 kişilik tercih edilir ve ağırlıklı olarak bu seçenekler mutfaklarda ihtiyaçları görür. Setlerin içerisinde bulunan parça sayısı ise markaya ve modele göre değişiklik gösterebilir. Bazı setlerde küçük baharatlık gibi parçalara yer verilirken bazı setlerde sosluk gibi parçalar kullanıcıların beğenisine sunulur. Aynı zamanda stilinize uygun modeli ararken kaliteden de ödün vermemelisiniz. Kırılma, çatlama ve solma yapacak ürünleri almanız ileride kullanım açısından size zor duruma sokabilir. Seçenekleri incelerken bu detayları göz önünde bulundurarak ihtiyacınıza uygun seçimi yapabilirsiniz. Yemek takımı modellerini görselleri, desen ve renk alternatifleri, parça sayısı ya da üretim materyalleri gibi bütün ince detaylarıyla birlikte inceleyebilir ve güvenle satın alabilirsiniz.

Şık Tasarımlarıyla Beğeni Kazanan Yemek Takımı Modelleri 
Yemek takımı seçerken ailenizdeki kişi sayısına göre seçim yapabilirsiniz. Çoğu insan evinde hem az parçalı hem de çok parçalı bir set bulundurur. Genel olarak günlük kullanımda az parçalı setler tercih edilir. 6 kişilik yemek takımı modelleri günlük kullanımlar için son derece idealdir. Setlerin içerisinde 6 adet servis tabağı, yemek tabağı, pasta tabağı ve kase bulunur. Eğer daha kalabalıksanız ve göz dolduran sofralar hazırlamak istiyorsanız 12 kişilik yemek takımı modellerini tercih edebilirsiniz. Hem günlük hem de misafir ağırlamada iyi bir seçenek olan 12 kişilik takımlar farklı desen alternatifleriyle de ön plana çıkar. 12 kişilik olan seçeneklerde de yine 12'şer adet servis, yemek ve pasta tabaklarının yanı sıra kasetler bulunur. Klasik setler 48 parçadan oluşur. Ancak farklı ihtiyaçlarınızı da karşılamak adına 56, 60 ya da 64 parça olarak dizayn edilmiş olan modelleri de tercih edebilirsiniz. Genel olarak kalabalık misafirleri ağırlamak için kullanılan 12 kişilik takımların içerisinde salata ya da meze koyabileceğiniz kayık tabakla beraber kürdanlık ve çorbalık gibi değişik parçalara denk gelebilirsiniz. Üstelik bazı seçeneklerde yemek masalarında ihtiyaç duyduğunuz ürünlerin haricinde çay ve kahve takımlarına da yer verilir. Kahve ve çay takımlarının bulunduğu modeller 12 kişilik seçeneklerde olduğu gibi 24 kişilik yemek takımı seçeneklerinde de sık sık karşınıza çıkar. Çoğu zaman misafir ağırlanacağı zaman masalarda kendine yer bulan bu takımlar çeyiz setlerinin de olmazsa olmaz parçaları arasında yer alır. Takımları parça sayılarına ve içerisinde bulunan ürünlere göre inceleyip seçimlerinizi yapabilirsiniz. 

Yemek Takımı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Yemek yemek günlük hayattaki en önemli ihtiyaçların başında yer alır. Bu neden yemek yerken kullanılan ürünlerin seçimi süreci de büyük önem arz eder. Günlük yemek takımı modelleri arasında seçim yaparken daha sade ve düz desenli ürünlerde karar kılabilirsiniz. Yuvarlak ve kare şeklinde dizayn edilen ürünlerde hem klasik hem de şık çizgilerin yer aldığı seçenekler mevcuttur. Tema seçeneklerinin fazla olması her zevke hitap eden ürünler arasında daha kolay seçim yapılmasını sağlar. Klasik tarza sahip sofralar hazırlamayı tercih eden kişiler için yuvarlak ve çiçek desenlerin sahip olan modeller oldukça uygundur. Tercihini daha spor ve modern dokunuşlardan yana kullanmak isteyen kişilere hitaben kare şekline sahip geometrik çizgilerin yer aldığı modeller üretilir. Porselen yemek takımı seçeneklerini incelerken parça sayısı göz önünde bulundurulmalıdır. Aile nüfusunuz 4 ya da 5 kişi gibi az sayıda ise 6 kişilik modeller işinizi görür. Ancak daha kalabalık bir ailede yaşıyorsanız günlük kullanımlarda dahi 12 kişilik modellerden birini tercih etmeniz önerilir. Son dönemlerde yaldızlı modeller fazlasıyla dikkat çeker. Hem canlı hem de rengarenk tasarımlarıyla sofralara farklı bir hava kazandırır. Siyah yemek takımı çeşitleri son yıllarda asil yapısı ve şık duruşuyla beğeni kazanır. Ancak siyah seçenekleri kullanacağınız alanın ferah ve aydınlık olması ürünün kendini göstermesi açısından önemli bir detaydır. Ayrıca yemek esnasında hem karanlık ortam hem de siyah renk seçimi kişileri yorabilir. Bu nedenle siyah rengi seçerken kullanacağınız alanı mutlaka göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. Seçenekleri incelerken kendi kriterlerinizi ve zevkinizi ön planda tutarak aradığınız ürünü kısa süre içerisinde bulabilirsiniz. 

Uygun Fiyatlı Yemek Takımı Modelleriyle Mutfağınızda Fark Yaratın
Yemek takımlarının desenleri, üretim materyalleri ve şekilleri gibi detayların yanı sıra fiyat aralıkları da merak edilir. Ayrıca seçim sürecinde fiyat unsurunun büyük rol oynadığı da bir gerçektir. Yemek takımı fiyatları ürünlerin kalitesi ve parça sayısıyla doğru orantılıdır. 6 kişilik, 12 kişilik ve 24 kişilik olarak dizayn edilen takımlar arasında fiyat farklılıkları mevcuttur. Ucuz yemek takımı arayışında olan kişilerin aynı zamanda ürünlerin kalitesine de dikkat etmesi gerekir. Geniş model skalası içerisinde hem bütçe hem de özellik bakımından aradığınız ürünü kolayca bulmanız mümkündür. Kendine özel kutusuyla gelen ürünleri dilerseniz dolabınızda dilerseniz de kutu içerisinde saklayarak kullanabilirsiniz. Ayrıca sunum sırasında ürünlerin desenleriyle uyumlu olan kaşıklar ve peçeteler tercih ederek şık bir görünüm oluşturabilirsiniz. Yemek takımı indirim ve kampanya dönemlerini takip ederek mutfağınıza uygun modelleri indirimli fiyatlardan satın alabilirsiniz. Böyle dönemlerde sevdiğiniz kişiler için de birer seçimde bulunarak onları mutlu edebilirsiniz. Günlük hayatta ve özel davetlerde her zaman kendine yer bulan yemek takımları günden güne daha geniş bir yelpazeyle kişilerin karşısına çıkar. Seçenek sayısının fazla olması zaman zaman kafa karıştırsa da daha doğru seçimler yapmanız noktasında büyük oranda etkili olur. Her zaman farklı fiyat aralıklarıyla satışa sunulan yemek takımı kampanya dönemlerinde kişilerin yüzünü güldüren rakamlarıyla beğeni kazanır. Ürünlerin tabak genişliği ve derinliği modellere göre farklılık gösterebilir. Araştırma sürecinde bu detayı da göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Fırsat Bu Fırsat sayfası üzerinden bütün seçeneklere ulaşıp dilediğiniz modelde karar kılabilirsiniz. Üstelik avantajlı rakamlarla beğendiğiniz ürüne kolayca sahip olabilirsiniz.
Kapat
devamı...
Tatil Fırsatları