Kendinize ayırdığınız bir günde, farklı bir yer keşfetmiş olmanın yaratmış olduğu heyecanı kimse hayal edemez. Monotonluk içerisinde ölmediyseniz, hala nefes almak için bir şansınız var. Hayata yeniden doğmak ve sevgi dolu bakmak için pazar gününüzü mükemmel ve eşsiz bir kahvaltı şölenine çevirmeniz gerekir.

En İyi Kahvaltı Fırsatları

Modern hayat, insanı şehir içerisine hapis etmişken, en azından pazar gününü şehrin saklı kalmış yerlerinin keşfedilmesi için ayırmış. Bize düşen ise, doğal ve egzotik hatlarıyla ün salmış mekanlarda doğal bir kahvaltı yapmak.

İster şehir içinde isterseniz de şehir merkezine çok yakın ama ortam olarak şehir hayatına çok uzak olan en güzel mekanlarda kahvaltı keyfi yapabilirsiniz. Hepimiz hafta içinde çok çalışıyoruz. İş hayatı, insanı olabildiğince yoruyor ve gün içerisinde kendinizle ilgilenebilecek kadar zamanınız kalmıyor. Bu durum stres meydana getiriyor. Ruhsal anlamda bitkin düşmeniz, bedensel olarak da bitmeniz anlamına geliyor. Hayata küsmenize ve her şeye veda etme derecesine gelmenize neden olan durumlardan kurtulmak için örneğin pazar gününü iyi bir mekanda kahvaltı yaparak değerlendirmek gerekmiyor mu?

Farklı Yerlerde Kahvaltı Çeşitleri Deneyin

Kimileri haftasonu tatilini uyuyarak veya evinde televizyon izleyerek geçirir. Ama bu yapılanlar da hafta içerisinde yaşamış olduğunuz yorgunluğu ve stresi almaz. Stresin en iyi ilaçlarından biri, sabah yürüyüşünün ardından farklı bir mekana giderek güzel ve zengin bir serpme kahvaltı yapmaktır. Hatta Van kahvaltısı veya daha farklı bölgelere ait yöresel köy kahvaltısı deneyerek, farklı bir güne imza atmanın vermiş olduğu sinerjiyi yaşamaktır. 

Hepimiz biliyoruz ki, hafta içi güzel bir kahvaltı yapamıyoruz. Ama mükemmel bir kahvaltının da hayalini kuruyoruz. Hafta içinde işe geç kalma durumları ve “erkenden kalkıp kahvaltı kim yapacak” psikozu, iş yerinde çay ve iki simide talim ettirir insanı. Bu durumdan memnun olan var mı bilmiyoruz ama, mükemmel bir açık büfe kahvaltıyı o anda hayal etmeyeniniz yoktur. Öğünlerin en önemlisi sayılan kahvaltıdan mahrum kalmak, sindirim sistemimizin de bozulmasına sebep oluyor. Ayrıca öğlen ve akşamları daha fazla besin tüketmemize ve sonucunda kilolara da sebep olmaktadır.

Hafta içinde kahvaltısız geçirilen günler, eksi olarak defterimize yazılıyor. En azından bu durumu kurtarmak adına pazar günümüzü güzel bir kahvaltı programına ayırmak gerekir. İstanbul’da boğazda kahvaltı veya bulunduğunuz ilin en özel yerinde yapılacak bir brunch keyfi, haftanın en azından bir günü sağlıklı iş yapmış olmamıza yarayacak.

Popüler Kahvaltı Mekanları

Kız Kulesi Kahvaltı
Suada Club kahvaltı fırsatı
Üsküdar Cafe 5. Cadde kahvaltı fırsatı
Meyyali Restaurant kahvaltı fırsatı
  Kapat
devamı...