Çoğu kişinin Türk mutfağında en lezzetli bulduğu yemekler, kebaplardır. Çorbaların yeri ayrı, sebze yemeklerinin yeri çok ayrı ama, kebap gittiği zaman ortada büyük bir boşluk kalıyor. 

Biliyorsunuz ki et ile Türklerin ilişkisi çok başkadır. Türk tarihinde savaşçı ve göçebe bir millet olmamız, ete vermiş olduğumuz değeri çok arttırdı. Biliyorsunuz ki Orta Asya Türk Devletlerinden birisi olan Uygur Devleti, maniheizm dinini benimsemişti. Bu din ise et yemeği yasaklıyordu. Ondan sonra Uygur devleti savaşçı özelliğini kaybederek, Kırgızlar tarafından yıkılmıştı. Demek ki Türklerin tarih sahnesinde hep var olması ve destansı tarihler yazabilmesi, et sayesinde olmuş desek abartmayız sanırız.

En İyi Kebap Mekanları ve Restoranları

En lüks ve modern restoranlarda en iyi fiyatlardan kebap yemek, hem geleneksel lezzetimizle aranızı açmamanıza, hem de mükemmel bir mekanda zaman geçirmenize sebep olur. İstanbul'da yaşayan çoğu kişinin tercih ettiği gibi siz de boğazda kebap yemenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Bursa İskender, Urfa veya Adana kebap, dilerseniz daha önce tatmadığınız kebap çeşitlerini de seçebilirsiniz. Kebabın mükemmel bir sunum eşliğinde size servis edilmesi, ete verdiğimiz değerin de bir başka göstergesi oluyor. Bunu sizde gittiğiniz mekanlarda görmüş olacaksınız. 

Leziz Kebap Menüleri

Ülkemizde kebap denildiği zaman aklımıza Adana kebap geliyor. Her yörenin kendisine has kebap geliştirmiş olması, et yemeklerine bakış açımızın ne kadar zengin olduğunu bizlere gösteriyor. Urfa kebaptan tutunda, Bursa İskender kebap ve Manisa kebaba kadar her etin lezzeti ve servis ediliş şekli birbirinden farklıdır. 

Son zamanlarda etin tarihimizdeki öneminin anlaşılması, et tüketiminin de artmasını sağladı. Bugün birçok yerde et restoranları var ve herkes tatmadığı kebap lezzetlerinin peşinde. Neden bunu yapıyoruz sorusunun da bir cevabı yok. Et ile olan ilişkimiz, sorgulanamaz ve tarihi bağlara dayanıyor.

Hesaplı Kebap Fiyatları

Kebap iyi de, fiyatı konusunda bir takım sıkıntılar var diyenleri duyar gibiyiz. Etin değerli olduğu bir kültürde, kebap fiyatlarının yüksek olması elbette pek hoş değil. Çünkü kebapsız bir ay geçirmek, herkes için zor olabilir. Sevdiğinizle ayda en az bir kere en leziz kebapları tatmaya başlamak için geçerli bir sebebiniz var, o da kebabın en ideal fiyatlarla sunulmuş olması. Sadece yemeğin tadı değil, yemeden önceki görüntüsü de etkileyicidir. Ne diyelim, şimdiden afiyet olsun. Kapat
devamı...
Tatil Fırsatları