Seçilen kriterlere uygun aktif kampanya bulunmamaktadır. Kriterleri değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.

Köpek Maması
Sevimli dostlarınızın ihtiyacı olan beslenmeyi hazır olarak satılan köpek maması ile karşılayabilirsiniz. Ek besin vermenize gerek kalmadan köpeğinize ihtiyacı olan vitaminleri ve mineralleri köpek mamalarıyla verebilirsiniz. Köpekler genel anlamda etçil olan canlılardır. Köpeklerin temel anlamda ihtiyaç duyduğu ve diyetinde bulunması gereken gıda maddeleri yağlar, hayvansal proteinler ve karbonhidratlardır. Bu besin gruplarını tek seferde ve dengeli miktarlarda alan köpeklerde tüy dökme problemi olmaz ve egzama gibi deri hastalıkları yaşama riski azalır. Bunun yanında doğru beslenen köpekler daha zinde, sağlıklı ve uzun ömürlü olur. Yavru köpekler ve yetişkin köpekler için mama çeşitleri değiştiği gibi köpeğin sağlık durumuna göre de beslenme ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Yavru köpekler, yetişkin köpeklere göre daha fazla öğün ve daha fazla kalori ihtiyacı duyar. Bu bakımdan yavru köpekler için kalori miktarı yüksek besleyici mamalar tercih edilmeli ve bu mamalar köpeğe 4 ya da 5 öğün sunulmalıdır. Yavru köpeklerdeki öğün sayısı ve kaloti miktarının köpek büyüdükçe düşürülmesi de oldukça önemlidir. Köpek maması markaları tarafından farklı içeriklerle üretilen köpek mamaları, köpeklerin ihtiyaç duyabilecekleri kaliteli besin maddeleriyle zenginleştirilir ve köpeklerin severek tüketecekleri formlarda hazırlanır. Genel olarak yaş ve kuru mama olarak farklılık gösteren köpek mamaları bazı markalar tarafından organik içeriklerle üretilir. Sevimli dostu için her şeyin en iyisini isteyen kullanıcılar en iyi köpek maması alışverişini yapmak ister. Bu bakımdan zengin seçenekler sunan mama çeşitleri arasından seçim yaparken köpek maması tavsiye ve kullanıcı yorumlarını kullanarak köpeğinizi için en ideal mamayı tercih edebilirsiniz. Kullanıcı yorumları ile markası ve içeriğinde kararsız kaldığınız mama hakkında daha kapsamlı bilgi edinerek doğru tercihi yapabilir ve köpeğinizi mutlu edecek mamayı kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Köpek Maması Çeşitleri
Köpek maması çeşitleri markaya, içeriğe, köpeğin yaşına ve cinsine göre farklılaşır. Bu çeşitlilik arasından seçim yaparken köpeğe uygun mamanın seçilmesi oldukça önemlidir. Köpek mamaları genel olarak kuru ve yaş köpek maması olarak iki farklı çeşide ayrılır. Yaş mamalar köpekler için oldukça besleyici bir içeriğe sahiptir. Yaş formda hazırlanan köpek mamalarının içinde et, besleyici yağ, sebzeler, tahıl, vitamin ve mineraller, su vardır. Kuru mamalar ise köpeklerin kemik ve kas yapısını destekleyen zengin içeriğiyle diş sağlığını korur. Mama çeşitleri köpeğin yaşına göre de farklılaşır. Bu bakımdan yavru köpek maması, 6-7 haftalık köpeklerin sütten kesilme dönemlerinde yavru köpeklerin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanır ve bu doğrultuda besin değerleri sunar. Küçük ırk köpek maması yavru köpeğin protein ihtiyacını karşılayan zengin içeriğe sahiptir ve yavru köpeklerin alması gereken kaloriyi verir. Köpek mamalarındaki seçenekler aromaya göre de farklı alternatiflere sahiptir. Köpek mamalarındaki aromalar balık, ciğer, kırmızı et, ördek, sebze ve tavuk olarak farklı lezzetler sunar. Bu zengin aroma çeşitleri arasından diyet, yavru ve yetişkin mama seçeneklerini sevimli dostunuzun ihtiyacına göre seçebilirsiniz. Mama türlerinden biri olan diyet köpek mamaları yağ oranları ve kalori bakımından oldukça düşüktür. Bu özel içeriği sayesinde ideal kilosunun üzerinde olan köpeklerde kilo kontrolü sağlar. Bunun yanında lif bakımından daha zengin olan diyet mamalar, köpeklerde uzun süren tokluk hissini verir ve köpeğin gereğinden çok kalori almasına engel olur. Diyet mamalara aynı zamanda L-carnitin de eklenir. L-carnitin ile kilolu köpeklerin vücudunda yağ birikimi engellenir böylelikle kas oluşumu artar. Diyet mamaların tümü köpeklere ihtiyaç duydukları enerjiyi vermek adına kolay sindirilen yağ ve karbonhidrat içerir. Bol seçenek sunan köpek mamaları arasından köpeğinizin ihtiyacına uygun olan kaliteli içeriği kolaylıkla bulup satın alabilirsiniz.

Köpek Maması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Köpeklerin beslenme şekli yaşam kalitelerini, zindeliklerini ve sağlıklarını büyük oranda etkiler. Bu nedenle köpekleriniz için doğru mamayı seçmeniz onların sağlıkları için oldukça önemlidir. Çok sayıda mama seçeneğine bir de farklı köpek cinsleri de girince doğru mamayı seçmek zor bir süreç haline gelir. Mamanın köpeğin yaşına uygun olması oldukça önemlidir. Yavru ve yetişkin köpek maması seçenekleri arasından seçim yaparken buna dikkat etmek doğru olur. Köpeğin cinsine göre de farklılık gösteren mama seçenekleri, farklı içerikler ve besin değerleri sunar. Bu içeriklerle ilgili tüm detaylar dikkatle incelenmelidir. Köpek maması alırken genellikle paketin arkasında bulunan içerik kısmını da incelemelisiniz. Eğer mama içerisinde kimyasal ürün veya köpeğinize dokunacağını düşündüğünüz bir besin varsa o mamayı tercih etmemelisiniz.Bununla birlikte köpek mamasının kalori değerine de bakarak köpeğiniz için en doğru seçimi yapabilirsiniz. Yavru köpeklerle yetişkin köpeklerin alması gereken kalori miktarı birbirinden farklıdır. Bu nedenle köpek mamasının köpeğin yaş grubuna uygun değerlere sahip olması oldukça önemli bir detaydır. Köpeğin cinsi de mama alırken önemli bir detaydır. Yaş ve kuru mama seçenekleri arasında seçim yaparken köpeğin ihtiyacına göre bir tercihte bulunmak doğru olur. Bunun yanında ürünün miktarı da köpeğin mamayı tüketme hızına göre seçilmelidir. Eğer hangi mamayı alacağınızı bilemiyorsanız veterinere danışmanız en doğru kararı almanızda size yardımcı olur. Aradığınız kriterlere uygun köpek mamasını filtreleme yaparak kolaylıkla bulabilir ve belirlediğiniz bütçe doğrultusunda evinizin konforunda bir tıkla sipariş verebilirsiniz.

Köpek Maması Fiyatları
Köpek maması fiyatları köpeğin ağırlığına, yaşına, cinsine, mamanın boyutuna, aromasına ve diğer özelliklere göre farklılaşır. Köpek mamalarında fiyatlar her bütçeye hitap eden fiyat aralıklarına sahiptir. Ulaşılabilir fiyatlar sunan köpek mamaları arasından seçim yapmadan önce köpeğin ihtiyaçlarının ve bütçenin belirlenmesi avantajlı alışveriş deneyimi yaşamak adına oldukça önemlidir. Mama çeşitlerinde fiyat aralıklarını mamanın gramaj değeri de etkiler. Köpeğinin besin ihtiyacını tek seferde almak isteyen kullanıcıların tercihi olan köpek maması 15 kg seçeneği farklı fiyat aralıkları sunar. Bunun yanında bir diğer seçenek olan köpek maması 25 kg ile avantajlı bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Köpeğinizin ihtiyacını tek seferde ve daha uygun fiyata satın alabilirsiniz. Özel beslenmeye ihtiyaç duyan köpekler için geliştirilen diyet mamalar da fiyat aralıklarında farklı seçenekler sunar. Diyet mamalar genel olarak yüksek lif oranıyla tokluk hissi yaratır ve bunun yanında düşük yağ oranına sahiptir. Birden çok üretim aşamasından geçen yaş mamalar fiyat aralığı olarak kuru mamalara göre farklıdır. Tüm besinler eklendikten sonra püre kıvamına getirilen yaş mamalar buharda pişirilir. Buharda pişmesi nedeniyle besin değerlerini kaybetmez ve bu köpekleri tam anlamıyla besler. Yaş mamalarda üretim aşamasında sterilizasyon sağlamak için mamalar yaklaşık 2 saat kadar kapalı alanda pişirilir. Marka, içerik ve fiyat özelinde karşılaştırma yapıp kararsız kaldığınız mama özelinde kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz. Kullanıcı yorumlarıyla mamanın içeriği ve kalitesi hakkında daha kapsamlı bilgi edinerek doğru bir fiyat/performans değerlendirmesi yapabilirsiniz. Bunun yanında köpeğinizin mama ihtiyacını daha uygun fiyatlarla satın almak için markalar özelinde belirli dönemlerde uygulanan indirim ve kampanyaları düzenli olarak takip ederek ucuz köpek maması alışverişi yapabilirsiniz. Bu indirim ve kampanya dönemleri sayesinde mama alışverişini toplu yapabilir ve bunun yanında artan bütçenizle köpeğinizin diğer ihtiyaçlarını tamamlayabilirsiniz. Kapat
devamı...
Tatil Fırsatları