Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti

Bu indirimli fırsat bileti sadece T.C. vatandaşları için geçerlidir. (Ticket prices for this campaign is only for Turkish citizens.)
Fırsat Numarası: 758927
Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti
Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti
Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti
Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti
Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti
Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti
Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti
Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti
Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti
Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti
Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti
Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti
Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti Aslan Park Viaport Marina Giriş Bileti

Seçenekler

Vahşi Doğanın Yırtıcı Aktörleri ile Buluşun!

Aslan, Kaplan, Leopar ve Jaguar gibi dört büyük kedinin yanı sıra ülkemizde sadece Aslan Park’ta görebileceğiniz Beyaz Aslanları gözlemleyebilir, sevimli kaplan ve aslan yavrularımızı ile unutamayacağız anlar yaşayabilirsiniz.

 

Covid19 Önlemleriyle Sağlığınıza Dost Eğlence!

Viaport Marina’da yer alan tüm tesislerimizde Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) tarafından uygulanan 'Güvenli Turizm' sertifikası bulunmaktadır.


Efsane kampanyadan faydalanarak, Türkiye’nin Yaşayan Gen Merkezi Aslanpark’ta koruma altında olan vahşi doğanın yırtıcı aktörleri ile tanışın!

 

Aslan Yavrularını Biberon ile Besleyin!

Aslan, Kaplan, Leopar ve Jaguar gibi dört büyük kedinin yanı sıra ülkemizde sadece Aslanpark’ta görebileceğiniz Beyaz Aslanları gözlemleyebilir, sevimli kaplan ve aslan yavrularımız Sanchez ve Oscar'ı beslerken unutamayacağız anlar yaşayabilirsiniz.

Çocuklarınızın hem eğleneceği hem de doğa hakkında birçok ilginç bilgi öğreneceği ve hiç unutmayacağı deneyimler elde edeceği Büyük Kedilerin Dünyası Aslanpark meraklılarını bekliyor!


Bu özel kampanyadan faydalanarak, Aslanpark’a indirimli olarak giriş yapabilirsiniz.

Unutulmaz Deneyimlere Hazır mısınız?
Yavru kaplanlar ile fotoğraf çektirme ve onları sevme olanağı sunan Aslanpark, ziyaretçisine heyecan ve eğlence dolu unutulmaz bir deneyim vadetmektedir.

 

Ailece eğlence dolu bir gün geçirip, nadir canlılarla tanışacak, hem sizin hem çocuklarınız unutulmaz anlar geçireceği indirimli Aslan Park giriş bileti fırsatını sakın kaçırmayın!


Viaport Marina Marmaray ile 5 Dakika Mesafede!

Sadece belgesellerde tanık olacağınız büyülü anların bir de canlı şahidi olacağınız indirimli giriş biletleri için acele edin!

İyi eğlenceler dileriz.

Aslan Park 

2018 yılında 8 dönümlük alana kurulan Aslan Park, 10 farklı türde 30 yırtıcı kediye ev sahipliği yapmaktadır. Aslan, Kaplan, Leopar ve Jaguar gibi 4 büyük kedi türünün yanı sıra, Puma, Vaşak, Karakulak doğada sayısı giderek azalan türler, Aslan Park’ta koruma altındadır. Öyle ki, dünyada sadece 30 tane kalmış Beyaz Aslandan 2 genç erkek, 2 genç dişi ve bir yavru erkek bulunmaktadır.

Ex-situ Koruma Merkezi durumunda olan Aslan Park, nesli tükenme tehdidi altında olan yırtıcı kedilerin hayat bulduğu, nesillerinin devamlılığı için çoğalabileceği, doğal yaşam koşullarına benzer ölçülerde barınaklara sahip bir sıcak yuva niteliğindedir.

Anadolu’nun endemik türlerinden bir çift Anadolu Vaşağı ve bir dişi Karakulak’a sahip olan Aslan Park Türkiye’nin ve çevre coğrafyasının ilk ve tek yırtıcı kedi parkıdır. Bünyesinde işinde uzman veteriner hekim, tekniker ve bakıcılar çalışan Aslan Park Hayvan Yönetimi Ekibi, canlıların sağlığı ve huzuru için 7/24 çalışma prensibine göre hareket etmektedir.

Yırtıcı kediler konusunda yaşayan bir laboratuvar rolü üstlenen Aslan Park, özellikle çocuklarda çevre koruma bilincinin gelişmesini amaç edinerek, doğalda azalan, endemik türler ve onları bilinmeyen yönlerine ışık tutmaktadır.


Aslan Park’ta neler göreceksiniz?
Beyaz Aslan, Aslan, Bengal Kaplanı, Karakulak, Leopar, Puma, Sibirya Kaplanı, Vaşak, Kara Panter, Serval...

Aslan Park’a büyük kediler nereden geliyor?
Aslan Park’taki tüm türler doğal yaşamlarından değil Avrupa’daki parklardan getiriliyor. Onlara yaşadıkları parklardan daha iyi olanaklar sağlanması hedefleniyor. Aslan Park doğal yaşam ortamlarında yaşayamayan ve yaşayamayacak olan hayvanlara ev sahipliği yapıyor. Tüm ihtiyaçları burada özenle karşılanıyor, türlerinin devam etmesi sağlanıyor.

Aslan Park’ta neler yapabileceksiniz?
Aslan Park sizin büyük kedileri yakından görmeniz, onların da sağlıklı ve mutlu bir şekilde hayatlarını sürmesi için özel olarak dizayn edildi. Büyük kediler özel bölmelerinde tel kafeslerin değil, cam kafeslerin arkasında olacaklar. Böylelikle onları çok daha net görebileceksiniz. İnsana alışık olan büyük kediler de hem sizi daha net görecekler, hem de daha ferah bir alanda yaşayacaklar.

Yavruları sevme ve besleme deneyimi;
Parkımızda yaşayan yavruları belli yaşa gelene kadar sevebilecek, onları ellerinizle besleyebileceksiniz. Önemli bir hatırlatmamız var: Yavrularımızı sadece belli saatlerde ve belli sayıda kişi sevebilecek. Bunun için parkımızdaki görevlilerden bilgi alabileceksiniz. Bu etkinlik ekstra ücrete tabidir. Yoğunluk olan günlerde besleme yapılamayabilir.

Yırtıcı Kedilerimiz

Aslan / Panthera leo

 • Afrika’da Sahra Çölü’nün güneyinde yaşamaktadırlar.
 • Kaplandan sonra dünyanın en büyük ikinci kedisidir. Yele, sadece erkek bireylerde bulunmaktadır. Gruplar halinde yaşarlar. Genellikle gece avlanırlar. Günün en az 18 saatini uykuda geçirirler.
 • Ortalama 17 yıl yaşarlar. 250 kilo ağırlığına ve 2,7m boyuna ulaşabilirler. Etçildirler.

Beyaz Aslan / Panthera leo

 • Beyaz Aslanlar, ilk olarak 1970’li yıllarda keşfedilmişlerdir. Albino değillerdir, tamamen ayrı bir tür olarak kabul edilirler. Beyaz renklerine resesif bir gen neden olur. Beyaz aslanlar yaşayan efsanevi hayvanlardır. Kahverengi Afrika Aslan’ın nadir bir çeşididir. Renkleri albino aslanlar kadar beyaz olmamakla birlikte, yele ve kuyruklarının uç kısımları sarımtıraktır.
 • Albino aslanlar dünyanın çeşitli noktalarında sıkça görülürken, Beyaz Aslanların sadece 30 adet kaldığı tahmin edilmektedirler. 2019 yılında Çekya’dan getirilen 5 adet Beyaz Aslan, Aslan Park’ta koruma altındadır. 8 kişilik uzman ekip Beyaz Aslanların bakımıyla ayrıca ilgilenmekte, onlardan yavru alabilmek ve nesillerinin devamını sağlayabilmek adına yoğun gayret sarf etmektedirler.
 • Yetişkin erkek Beyaz Aslanlar uzunca bir yeleye sahiptir. Baş-gövde uzunluğu 1,70 ila 2,50 metre, omuz yüksekliği yaklaşık 1,20 metre ve kuyruk uzunluğu yaklaşık bir metredir. Yetişkin bir erkeğin vücut ağırlığı ortalama 225 kilogramdır. Dişilerin kafa-gövde uzunluğu 1.40 ila 1.75 metre, omuz yüksekliği bir metre, kuyruk uzunluğu 85 santimetre ve vücut ağırlığı yaklaşık 150 kilogramdır.

Sibirya Kaplanı / Panthera tigris altaica

 • Rusya ve Asya Bölgesinde yaşamaktadır.
 • Sibirya Kaplanı dünyanın en büyük ve en yırtıcı kedi türüdür. Sibirya Kaplanlarının kemikleri ve bazı organlarının geleneksel Çin tıbbında kullanılması, yaşam alanlarının tahrip edilmesi ve avlanmadan dolayı, nesli tükenme tehlikesi altına giren türler arasındadır. Gece avlanmalarından dolayı gece görüşleri çok güçlüdür ve yalnız avlanırlar.
 • Ortalama 10 yıl yaşarlar. 350 kilo ağırlığına ve 3,5m boyuna ulaşabilirler. Etçildirler.

Bengal Kaplanı / Panthera tigris tigris

 • Bugün dünya üzerinde 4500 dolaylarında Bengal Kaplanı olduğunu tahmin edilmektedir. Bengal Kaplanlarının çoğunluğu Hindistan'da yaşamaktadır. Günümüzde vahşi doğada yaşayan kaplan nüfusunun %60'ından fazlasını Bengal Kaplanları oluşturmaktadır.
 • Ortalama 14 yıl yaşarlar. 250 kilo ağırlığına ve 2,5m boyuna ulaşabilirler. Etçildirler.

Anadolu Vaşağı / Lynx lynx dinniki

 • Anadolu’nun endemik türlerinden biridir.
 • Düşük frekansta ses çıkardıklarından bulundukları bölgede yıllarca fark edilmeyebilirler. Kulaklarının üzerindeki püsküller işitme duyularını güçlendirir ve keskin gözleri avını bulmaya yardımcı olur. Etçildirler. Genellikle toynaklı canlılarla beslenmekle birlikte, küçük memeliler ile de beslenebilirler.
 • Ortalama 24 yıl yaşarlar. 18-32 kilo ağırlığına ve 1,1m boyuna ulaşabilirler.

Karakulak / Caracal caracal

 • Orta Asya, Ortadoğu ve Afrika'da yaşamaktadır. Asya ve Kuzey Afrika'da sayısı azalmakta ve soyu tehlikede türler arasında kabul edilmekte iken Orta ve Güney Afrika'da tehlike görülmemektedir. Türkiye'de Güney Toroslar, Konya Havzası ve Güneydoğu Anadolu'da yaşadığı sanılmaktadır.
 • Kendilerini gizlemekte ustadırlar, bir karakulak zemine karşı dümdüz olabilir ve hareketsiz kalabilir, tüylerinin rengi onlara çok iyi bir kamuflaj sağlayabilirler.
 • Ortalama 20 yıl yaşarlar. 12-18 kilo ağırlığına ve 75-90cm boyuna ulaşabilirler.

Puma / Puma concolor

 • Aslanlar gibi sürü halinde yaşamalarından dolayı Dağ Aslanı olarak bilenen Puma, Kuzey ve Güney Amerika'da yaşamaktadır. Bulunduğu çevreye uyum sağlayabilen Puma, Amerika kıtasındaki belli başlı her habitatta yer alır. Aşırı avlanma ve doğal yaşam alanlarındaki insan yerleşmeleri sonucu tarihi olarak bulundukları bölgelerde sayıları azalmıştır.
 • Amerika kıtasında jaguardan sonra ikinci en büyük kedi olan puma, kaplan, aslan ve jaguardan sonra dünyanın en büyük dördüncü kedisidir. Ancak Puma kükreyemediği için 4 büyük kedi ailesi(Aslan, Kaplan, Leopar ve Jaguar) içine girmez.
 • Ortalama 12 yıl yaşarlar. 100 kilo ağırlığına ve 1,80m boyuna ulaşabilirler.

Jaguar / Panthera onca

 • Jaguar ismi, ‘bir sıçramayla öldüren’ anlamına gelen Yerli Amerika dilindeki ‘yaguar’ sözcüğünden türetilmiştir. Aslan ve Kaplanın ardından dünyanın üçüncü ve Amerika’nın ise, en büyük kedisidir.
 • Jaguarlar üstün avcıdırlar. Onları kürklerini almak veya eğlenmek için avlayan insanlar dışında doğal avcıları yoktur. Postları normalde sarı ve bronzdur, ancak kırmızımsı kahverenginden siyaha doğru değişebilir. ‘Kara Panter’ olarak da anılan Siyah Jaguarlar ise, genetik bir değişime bağlı olarak ortaya çıkarlar. Jaguarların sadece %6’sı siyahtır.
 • Ortalama 20 yıl yaşarlar. 160 kilo ağırlığına ve 1,95m boyuna ulaşabilirler.

Leopar / Panthera pardus saxicolor

 • Son yıllarda genç erkek leoparlar Türkiye’nin doğu bölgelerinde görülmüştür. Türkiye, İran ve çevre coğrafyada yaşamaktadırlar.
 • Leoparlar yalnız yaşamayı tercih eden kedi türlerindendir. Öyle ki, üreme dönemi haricinde erkek ve dişi bir araya gelmezler. Dişiler yavrularını yalnız dünyaya getirir ve sadece 2 yıl bakarlar. Sonrasında bulunduğu bölgeden yavrularını kovarlar.
 • Nesli tükenme tehlikesi altında olan Leoparların bulunduğu coğrafya bağlı olarak birçok alt türü vardır. ‘Anadolu Parsı’ olarak anılan ve ülkemizin endemik türü olan yırtıcı kedi de Leoparın alt türüdür.
 • Ortalama 17 yıl yaşarlar. 70 kilo ağırlığına ve 1,9m boyuna ulaşabilirler.

Aslan Yavruları ile Vakit Geçirme
Aslan Yavru Sevme Ücretleri

Yetişkin: 50 TL
Çocuk: 50 TL


Viaport Marina Tuzla'ya Nasıl Ulaşım Sağlanır?

GERÇEK FİYAT 49.00 TL
İNDİRİM %21
KAZANCINIZ 10.00 TL
39.00 TL
İlgili Aramalar
Aslan Park, Viaport Marina'nın Yorumları
 
Burası gerçekten görülmeye değer. Mutlaka gidin harika zaman geçirdim
çocuklar içinde çok çok keyifli ve rahat. Aslanlar açık alanda ve müthiş güzeller akvaryum ve timsahların girişleri ayrı yerde ve kapalı alan akşam 20:00 kadar açıklar bu fırsatı kaçırmayın
 
Çok güzel bir yer ve bu kesinlikle bu site üzerinden gittiğimiz için çok memnunuz ya bayıldık.
 
İlk defa eşimle beraber gittik . içerisi çok gizemli ve büyüleyiciydi . herkesin görmesini tavsiye ederim
 
Çok güzeldi, ilk defa aslan gördük eğlenceliydi. Herkese tavsiye ederim
 
Çocukların ile geldim.O kadar beğendiler ki ve çok sevdiler özellikle yavru aslanlar ile resim çekilmek onlar için mükemmel bir anı oldu.
 
Cok guzel di hayvan cesişitiliğide gayet yeterliydi yavru kaplan sevme cekimlerinde oldukca sıra bekledik gayet guzel bir gundu tesekkurler
 
Alışılmış bir hayvanat bahçesi gezisinden farklı bir deneyim sunarak sizi sadece aslan, kaplan, leopar, puma, karakulak gibi yırtıcı büyük kedilerin arasında yaşadığınızı hissettiriyor; Özellikle müzeyyen isimli puma'nın, bakışlarına denk gelirseniz bunu anlayacaksınız. Ziyaretçilerle koca kediler arasında demir parmaklıklı değil de camdan duvar olması bunu sağlayan etkenlerden biri;
Yavruları sevmenin verdiği mutluluk ise eşsiz. Ancak keşke bu canlılar doğal ortamlarında özgürce yaşayabilselerdi ve türleri hızla yok olup gitmeseydi de böyle parklarda koruma altına alınmak zorunda kalmasalardı diye düşünmeden de edemiyorsunuz.
Temiz bir ortam, ailece gidilebilecek bir yer...

 
Çok güzel bir deneyim oldu ailecek gidilebilecek nadir yerlerden
 
Ailece vakit geçirilebilecek keyifli bir ortam. Bursa Kocaeli gibi şehirlerden gelenler için ulaşım oldukça kolay.
 
Cok eglendik bayildim aslankardeslere misafirimide cok eglendi
39.00 TL SEPETE EKLE
GERÇEK FİYAT 49.00 TL
İNDİRİM %21
KAZANCINIZ 10.00 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 4789 kişi satın aldı!
 • Kupon Son Kullanım Tarihi: 31 Temmuz 2021
 • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
 • Kupon kodunuz satın aldıktan sonra iptal edilemez.
 • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Kampanya Aslanpark için geçerlidir. Bu kampanya, başka indirim veya kampanyalar birleştirilemez.
 • Viaport Tuzla kampanya hakkında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Girişlerde tüm misafirlerin T.C. Kimlik kartını göstermesi zorunludur.
 • Tesislerimize HES kodu ile giriş sağlanmaktadır.
 • Çalışma saatlerimiz; Aslan Park için 11.00-20.00 dur.
 • Çocuk bileti 4-13 yaş aralığını kapsamaktadır.
 • 0-13 yaş aralığında ki misafirler Yavru Aslan Etkinliğine katılamazlar.
 • Yavru Aslan Etkinliğine 13-18 yaş aralığında ki misafirler yanlarında ebeveyni ile giriş yapabilir. Ebeveynler ve çocuk misafirler ücrete tabidir.
 • Yavru etkinlik, 12.00-17.00 saatleri arasında yapılmaktadır.
 • 0-36 ay arası çocuklar ücretsizdir.
 • Kampanya sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerlidir. Bilet satın alan misafirlerin T.C. kimlik numarası ibraz etmeleri zorunludur. T.C. kimlik numarası ibraz edilmediği taktirde bilet kullanılamayacaktır.
 • It is compulsory for visitors, who purchase ticket, to submit their Turkish Identity Number. Tickets will not be available unless Turkish Identity Number is submitted.
MEKANLAR