Molière'in Ölümsüz Eserinden Uyarlanan 'Cimri' Tiyatro Oyunu Bileti

Fırsat Numarası: 42419

Usta oyuncuların büyük başarı ile sahneye koyduğu Moliere'in ölümsüz eserinden uyarlanan Cimri, seyrine doyamayacağınız bir tiyatro keyfi sunuyor.

Kültleşmiş bir eserin sahnede canlı performanslarla birleşerek nasıl muazzam bir hikayeye sahip olduğunu görmek istiyorsanız uygun fiyatlı tiyatro biletlerinizi hemen alın!

İyi seyirler dileriz...

Cimri

Oğuzhan Karadavut'un uyarlaması ve yönetmenliğini üstlenmesi neticesinde modernize edilmiş bir güldürüdür. Bu güldürü Fransız komedi yazarı Molière tarafından yazılmış 5 perdelik bir oyundur. İlk kez 1668 yılında Palais Royal'da oynamıştır.

Paris'in zengin ve cimri burjuvalarından Harpagon, kızı Elise ve oğlu Cléante'yi varlıklı kişilere vermeye niyetlidir. Halbuki Elise, babasının yardımcısı olan Valère'yi, Cléante ise maddi sıkıntılar çekmekte olan Mariane'yı sevmektedir. Çocuklarının niyetlerini bilmeyen Harpagon, onlar hakkında kurduğu planı anlatır. Ayrıca Mariane'yi kendisine ayarlaması için çöpçatan Frosine'i devreye sokar. Cléante, babasının niyetini öğrenince acele para bulmaya çalışır ve tefeciden para bulmaya çalışır. Harpagon ise sürekli çalınır korkusu ile yaşadığı altınlarını bir sandığın içinde bahçeye gömmüştür.


Harpagon planını uygulayabilmek için Mariane'yi yemeğe davet eder. Davete çöpçatan Frosine'i ve kızı Elise'yi evlendirmeyi düşündüğü Anselme'yi de çağırır. Cléante ve Mariane ise Frosine'den yardım isterler. Frosine'e göre Harpagon'un Mariane'den vazgeçmesi için ona varlıklı ve soylu bir kadın bulmak gerekir. Ancak bu arada Harpagon, oğlunu Mariane'ye duygularını ilan ederken duyar. Evde patırtı kopduğu sırada Harpagon, sandığın yerinde olmadığını farkeder, eve polis şefini çağırır ve herkesten kuşkulandığını belirtir. Sandığı Cléante'nin uşağı La Flèche bulmuş ve efendisine vermiştir. Her şeyi kaybettiğini düşünen Valère, yaşam öyküsünü anlatır. Napolili soylu bir aileden gelmesine rağmen, bir deniz kazasında ailesini kaybetmiştir. Öykü bitince Valère'nin Anselme'nin oğlu, Mariane'nin de erkek kardeşi olduğu anlaşılır. Sonunda Harpagon, Anselme'nin düğün giderlerini karşılaması koşuluyla çocuklarının sevdikleri ile evlenmelerine karar verir.

 

OYUNCULAR

Muhammet Emin Kutluca
Beşir Çakmak
Mehmet Göre
Ozan Ali Korkut
Gülden Gürlek
Muhammet Yonca
Elif Karagöz
Berat Özdemir
Osman Akin Ceran
Yilmaz Genç
Berfin Sultan Korkut
Şeyda Nur Bolat
Alper Tunga Olcayto 
Teknik Ekip

Sahne Amiri: Mehmet Göre
Dekor: Mehmet Göre
Işik - Ses: Emre Ay - Batuhan Ceren
Kostüm - Aksesuar: Elif Karagöz - Berat Özdemir
Yapimci: Oğuzhan Karadavut
Organizasyon: Onuncu Köy Medya  
GERÇEK FİYAT 56.50 TL
İNDİRİM %30
KAZANCINIZ 16.5 TL
40.00 TL
40.00 TL
GERÇEK FİYAT 56.50 TL
İNDİRİM %30
KAZANCINIZ 16.5 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 2561 kişi satın aldı!
  • Rezervasyon gerekli değildir. Biletlerinizi fırsat kodlarınızı ileterek etkinlik saatinden 1 saat önce gişeden alabilirsiniz.
  • Oturma planı otomatik olarak belirlenmektedir.
  • Kupon Son Kullanım Tarihi: 7 Aralık 2019
  • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
  • Satın alım sonrası iptal, iade ve değişiklik yapılamaz.
  • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
  • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.