Anadolu tarihinin ve doğal güzelliklerin en büyülü sahnelerinin olduğu Kapadokya'da unutulmaz anlar sizi bekliyor! Yaz tatilinde keşif ve hayranlık dolu zamanlar geçireceğiniz Persler'den kalma adıyla "güzel atlar ülkesi" Kapadokya'da doğal afetler sonucu oluşan Peri Bacaları'nı, balon turu ile dünyanın hiç bir yerinde bir benzeri olmayan bir gün doğumu manzarasına karşı keşfedeceksiniz. Tatilinizi unutulmaz kılacak anları kazanmanız için cebinizi düşünen Kapadokya tur, konaklama ve balon turu kampanyalarını sizler için hazırladık. Artık o büyülü yolculuk başlayabilir!

Kapadokya'nın tarihi nedir?
Kapadokya 60 milyon yıl önce; Erciyes, Hasan Dağı ve Güllü Dağı'ın aktif volkan olduğu zamanlarda püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla oluşmuş, yeryüzü güzellikleridir. 

Uzun yılların sonucu oluşan Peri Bacaları'na insanların ev, kilise yaptıkları, bunları fresklerle süsleyerek, binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini günümüze taşıdıkları görülmektedir. İnsan yerleşimlerinin Paleolitik döneme kadar uzandığı Kapadokya'nın yazılı tarihi Hititlerle başlar. Tarih boyunca ticaret kolonilerini barındıran ve ülkeler arasında ticari ve sosyal bir köprü kuran Kapadokya, İpek Yolu'nun da önemli kavşaklarından biridir. Yaşamın Hititlerden evvel Asurlara, Hititlerden sonra ise, Persler, Kapadokya Krallığı, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar tarafından kullanıldığı yapılan tarihi yaşam ve inanç mimari eserleri ile görülmektedir. Anadolu tarihinin tüm bereketi ve çeşitliliği Kapadokya tatiliniz boyunca sizinle olacaktır.

Balon Turu nasıl yapılır?
Peri Bacaları'nın yanı sıra bir çok tarihi yapıya ve inanç merkezlerini de keşfedeceğiniz Kapadokya'nın en eşsiz anlarını balon turu ile keşfedeceksiniz. Sabaha karşı, güneşin doğuşunu dünyanın hiç bir yerinde göremeyeceğiniz bir güzellikte karşınızda bulacaksınız. Hava şartlarının müsait olmasına bağlı olarak yeri geldiğinde 1000 metre yüksekliğe çıkan balonlar ile, güneşin ve Kapadokya & Ihlara Vadisi'nin eşsiz manzarasını, doğal güzellikleri hayatınızdaki en güzel manzaralar arasına kaydedeceksiniz. Sizin için seçtiğimiz kampanyalar dahilinde balon turu imkanını da bulacağınız uygun fiyatlı tur ve konaklamalar ile doğanın kendi ellerinde yoğurulmuş bir sanat eserini keşfedeceksiniz.

"Güzel atlar ülkesi"nde kaliteli hizmetle ağırlanacağınız tatilinizi ve hayatınızda unutulmazlar arasına girecek zamanları ertelemeyin ve uygun fiyatlı Kapadokya seyahatiniz ve balon turu keyfinizi hemen planlayın!

İyi tatiller...
Kapat
devamı...