Kadınlar için cilt bakımında en önemli konulardan biri kaş alımıdır. Yüzün ortasında yer alan kaşlarının biçimsiz göründüğünü hiçbir kadın hayal bile etmek istemez. Yanlış alınmış kaşlar, bütün bir yüzün ifadesini değiştireceği için bakım sürecinde kuaför ya da güzellik merkezi seçimi oldukça kritik bir karar haline gelir.
 
Profesyonel kaş alımı, bakışlarınıza ve yüzünüze şekil vereceği için evde kaş şekillendirme denemelerinden çok daha farklıdır. Kendinizi bu işin uzmanına emanet etmek, daha güvende hissetmenize yardımcı olacaktır.
 
Evde kaş almayı denediğiniz zaman bilgisayarınızın arama motoruna "Kalın kaş nasıl alınır", "Kaş alma teknikleri resimli", "İple kaş nasıl alınır", "Kavisli kaş nasıl alınır" diye cümleler yazarak bir bilgi deryasına düşersiniz. Üstelik tam olarak size uyan cevabı bulmak, mucizeye eşdeğer bir şey olacaktır. Her yüzün yapısı farklı ve her kaşın da tipi farklı olduğu için size en uygun modeli bulmak için bir uzmana ihtiyaç duyacaksınızdır. Bu sebeple kadınların büyük çoğunluğu kaşlarını evde şekillendirmek ve almak yerine bir kaş alım uzmanına kendini emanet etmeyi tercih eder.
 
Pürüzsüz kaş alma; el becerisi, el yatkınlığı ve deneyim gerektirir. Bu yüzden kuaförlerin ya da güzellik merkezlerinin kaş alımında oldukça deneyimli olan kişilere güvenmek en akla yatkın çözüm olarak görünebilir. Bu konuda haksız da sayılmazsınız! Çünkü kaş şekillendirilirken yapılan pek çok yanlış vardır. Bunları örneklemek gerekirse; kaşları fazla inceltmek en başta sayılabilir. Kaşları aşırı inceltme hem yüzün görünüşünü hem bakışları olumsuz anlamda etkiler ve en sık yapılan hatadır. Kaş şekillendirmede aslında yapılması gereken şey; fazlalıkları alarak kaşlara temiz bir görünüm vermektir. Yapılan ikinci hata ise, her iki kaşı aynı forma sokmayı denemektir. Bilinenin aksine çoğunlukla kaşlar birbirine simetrik olmaz ve her iki kaşınız aynı şekle sahip değildir. Bu nedenle iki kaşı birbirine benzetmeye çalışmak büyük bir yanlış olur ve size garip bir görünüş verebilir. Eğer titiz ve dikkatli biriyseniz, kaşlarınızı her gün almanın doğru olduğunu düşünebilirsiniz ancak bu da yaygın hataların bir diğeridir. Kaşların yeterince uzamasını bekleyip, uzadıklarında onlara şekil vermek hata yapma oranınızı düşürecektir.
 
Tahmin ettiğimizden daha fazla handikapı olan kaş alma konusunda deneyimli birine güvenmek en doğrusu olacaktır. Üstelik "Kaş nasıl alınır" erkeklerin de artık çok fazla sorduğu bir soru haline gelmiştir. Bakımlı beyler, kendilerine gerekli özeni göstererek görünüşlerini korumak istemektedir. Kaş alımı ile ilgili aradığınız detaylara bu sayfadaki fırsatlardan erişebilir, kendinizi emin ellere emanet edebilirsiniz
Kapat
devamı...
Tatil Fırsatları