Fikirleriniz işiniz olsun. Hayal gücünüzü bir iş haline getirin ve yalnızca kendiniz olarak para kazanın. Buna kim hayır diyebilir? Yaratıcı bir güce sahipseniz, hayal dünyanız geniş ise senaryo yazarlığı yapmaya ne dersiniz? Kalemine güvenen ve içindeki yeteneği dışarı vurmak isteyenler için bu alanda eğitim veren birçok kurum var. Beyninizin sanatınız olacağı bir meslek gerçekten de harika değil mi?

Senaryo yazarlığı kendi içinde bölümlere ayrılan bir meslek. Reklam senaryoları, dizi senaryoları, film senaryoları gibi bir sürü alanda hizmet verebilir ve beğenmediğiniz o televizyon reklamlarını veya dizilerini değiştirmek için adım atabilirsiniz! 

Senaryo yazarlığı eğitimlerinde hayal gücünüzde oluşturduğunuz hikayeyi teknik açıdan nasıl uyarlayabileceğinizi öğrenirsiniz. Hikayenin temel ögelerini inceleme, senaryonun dramatik yapısını belirleme, zaman ve mekan ilişkisini kurma yetkilerini kazanırsınız. Bir hikaye oluşturma aşamasında yazılı ve görsel araştırmaları, kaynak taraması ve gözlemleme yolları, etkili ve programlı yazma, raporlama, sorumluluk ve haklar, toplumsal düzen gibi alanları göz önünde bulundurmanın önemi büyüktür. Senaryo yazarlığı kurslarında bu gibi teknik bilgileri öğrendikten sonra televizyon ve radyolarda, prodüksiyon şirketlerinde, haber ve reklam ajanslarında ve bu gibi nice medyatik kurumlarda iş sahibi olabilirsiniz. 

Sıkıcı ve bunaltıcı işler yapmak yerine senaryo yazarlığı yapmak sıra dışı bir iş yapmak demek olacaktır. Herkesin gizliden gizliye hayranlık duyduğu bu mesleği icra etmek size iyi gelecek. Herkesin ya bu konuları nereden buluyorlar nasıl da akıllarına geliyor diye sorguladığı o eserleri siz kendi zihninizden ve ellerinizden çıkarıyor olacaksınız. Ben o kadar yaratıcı olabilir miyim dediğiniz noktada bilmeniz gereken şey senaryo yazarlığında o kadar büyük bir yeteneğe sahip olmaktan ziyade teknik bilgileri biliyor olmanızın önemidir. Bu anlamda bu eğitim programlarının yapmak istediğiniz işi layıkıyla yapmanız için size desteği büyük olacaktır.

Eğer siz de senaryo yazarlığı yapmak istiyorsanız sitemiz üzerinden mesleki eğitim veren kurumları araştırabilir ve içinize sinen bir merkezde eğitiminizi almaya başlayabilirsiniz.

Eğitiminiz de ki indirim bizden, başarı sizden olsun! Kapat
devamı...