Seçilen kriterlere uygun aktif kampanya bulunmamaktadır. Kriterleri değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.

Farklı mutfaklardan yeni lezzetler deneyimlemeyi sevenlere tadını damakta bırakan mıuhteşem bir önerimiz var! Japon mutfağının vazgeçilmez lezzeti sushi! Sushi öyle düşünüldüğü gibi çiğ balık, kötü koku, lezzetsiz gibi kavramlara pek de uymuyor açıkcası! Evet çiğ balıkla yapılan çeşitleri de var fakat düşünüldüğü gibi lezzetsiz kesinlikle değil. Eğer bu anlamda bir ön yargı taşıyorsanız içinde pişmiş yengeç veya ton balığı bulunan sushi çeşitleri ile bir deneme yapıp kendinizi alıştırabilirsiniz. Eminiz ki vazgeçilmeziniz olacak!

Japon mutfağının bilinen en eski lezzetlerinden biri olan sushinin tarihi milattan önce 4. yüzyıla dayanıyor. Bu kadar eski bir yiyeceğin sağlıklı olmama ihtimali sıfır! Üstelik çok pahalı olarak satılan sushinin aslında yokluktan yaratılmış bir lezzet olduğunu biliyor muydunuz? Japonların hayatta kalması denizin nimetlerine bağlı kaldığı bir dönemde aslında başlangıçta balıklar bozulmasın diye tuzlanıp pirincin de koruma özelliğinden faydalanarak saklanıyor imiş. Sonrasında açlıkla mücadele eden japonlar denizden bulabildikleri yosun, balık ve daima yanlarında bulunan pirinç ve soya sosu ile sushi lezzetini oluşturup karınlarını doyurarak hayatta kalmışlar. Bugün ise o açlığı dindiren yiyecek bir lüks halini aldı. Bunda tabiki Japonlara özgü minimalist estetik, nitelik ahlakı ve ustalık gibi kavramların çok büyük payı var. Bir sushi şefinin çıraklık döneminin 20 yıl kadar sürdüğünü biliyor muydunuz? Özenleri hakettikleri ekonomiyi sağlıyor diyebiliriz bu durumda!

Velhasıl denemenizi şiddetle tavsiye ettiğimiz Japon lezzeti sushi için sizlere bu lezzeti dışarıdan daha ekonomik bir şekilde sunan mekanlar ile anlaşmalarımız var! Japon kalitesinde yemek yemenin pahalı bir iş olduğunu düşünürsek indirimli sushi keyfini yaşamak harika olacak! 

Daha önce neden denemedim diyeceğiniz bu lezzetin müdavimi olacağınıza eminiz! Canınız her istediğinde ise uygun fiyatlı yeme içme kategorimiz ile yanınızdayız! Sizler Japon mutfağının ve sushilerin tadını çıkarırken bizler sizin keyfinize ortak olmanın sevincini yaşıyor olacağız!

Şimdiden afiyetler olsun, pişman olmayacaksınız!  Kapat
devamı...