Bir çok insan işyerinde çok uzun süreler oturarak çalışır. Özellikle ofis çalışanları ve bankacılar günlerinin yarısını sandalyede oturarak geçirir. Bu kadar uzun süre aynı pozisyonda kalmak bazı sağlık problemlerine neden olabilir. O yüzden ortopedik çalışma sandalyesi kullanmak büyük önem taşır. Bu mobilyalar farklı özellikleri bir arada barındırır. Yüksekliğinin ayarlanması, sırt, bel ve kol desteği bulunması, tekerlekli olması, kendi etrafında 360 derece dönebilmesi ve nefes alabilen kumaştan üretilmesi beden sağlığını korumaya yarar. Tüm bu özellikler ergonomik ürünlerde ortak olarak bulunur. Eğer böyle bir mobilya seçimi yapmadıysanız şiddetli sırt ve bel ağrıları ortaya çıkabilir. Çünkü saatlerce masa başında oturmak ve bilgisayar ekranıyla meşgul olmak kas ve iskelet sisteminde bozulmalara neden olur. Eğer bu şartlarda çalışmayı sürdürürseniz ileriye dönük sürekli ağrılar, bel ve boyun fıtığı, kronik yorgunluk gibi sağlık sorunları ile karşılayabilirsiniz. Bu tehlikelerden uzak olmak istiyorsanız Fırsat Bu Fırsat sayfasındaki çalışma sandalyesi modelleri içerisinden birini satın alabilirsiniz. Bir üründe ayarlanabilir yükseklik özelliğinin bulunması büyük kolaylık ve rahatlık sağlar. Her kadının ve erkeğin boy uzunluğu birbirinden farklı olur. Bir sandalyeye oturduğunuz zaman o sandalye sizin boyunuza göre yüksek veya alçak kalabilir. Önünüzdeki masaya göre konumunuzu ayarlamanız gerekir. Oturduğunuz mobilya masanın aşağısında kalırsa siz de masaya uzanmak için zorlanırsınız. Eğer mobilya masanın yukarısında kalırsa da çok fazla eğilmeniz gerekebilir. Bel ve boyun ağrıları, tutulmalar ve fıtık gibi ciddi sorunlar bu sebeplerden dolayı yaşanır. O yüzden çalışma sandalyesi ayarlanabilir özelliğe göre üretilir. Bu sayede kendi boy uzunluğunuza göre mobilyayının boyunu aşağı indirebilir veya yukarı çekebilirsiniz. Aşağı yukarı hareketleri tek bir kol yardımıyla rahatlıkla yapılabilir. Standart modellerde 38 ila 51 cm arasında bir ayarlama mesafesi bulunur. Doğru pozisyon için ayak tabanları yere sağlam bir şekilde basarken dizlerin 90 derecelik bir açı ile bükülmesi gerekir. Kendi sağlığınız için bu tavsiyelere dikkat edebilirsiniz. Ortopedik çalışma sandalyesi fiyatları için Fırsat Bu Fırsat sayfasına bakabilirsiniz. 

Çalışma Sandalyesinin Özellikleri Nelerdir?
Çalışma sandalyesi genişlik bakımından 43 ila 50 cm arasında olur. Bu genişlik rahat oturma alanı oluşması için yeterli gelir. Ürünün sırt kısmı ise derinliği oluşturur. Ayarlanabilir mekanizma sayesinde derinlik arttırılabilir. Doğru derinliği ayarlayabilmek için sandalye ile dizleriniz arasında 2-3 parmak kadar boşluk bırakabilirsiniz. Bu pozisyon sırtınız için doğru bir destek oluşturur. Sandalyenin sırt kısmı insanın bel yapısına uygun olacak şekilde tasarlanır. Buna göre belin geldiği hiza sırt boşluğunu tamamlayacak şekilde olur. Sırt desteğinin ayarı 90 ila 110 derece arasında yapılabilir. Bu kısım hem yukarı aşağı hem de sağa sola olacak şekilde hareket ettirilebilir. Tekerlekli çalışma sandalyesi için yapılan kol kısmının da ayarlanabilir olması gerekir. Ayarlanabilir özelliğe sahip kısım yazı yazma faaliyeti sırasında kolu desteklemeye yarar. Mobilyaların teknik mekanizmasına bağlı özelliklerinin dışında kumaş kalitesine de bakmak gerekir. Terletmeyen, kaydırmaz ve nefes alabilen kumaşlar tercih edilmelidir.  Fırsat Bu Fırsat’ta kaliteli ama ucuz çalışma sandalyesi çeşitlerini bulabilirsiniz. Çalışırken uzun saatler boyunca aynı sandalyede oturmanız gerektiği için mobilyanın yumuşak ve kaliteli olması büyük önem taşır. Aksi takdirde cildiniz nefes alamaz, terlersiniz, kaşınırsınız ve bacaklarınız ağrıyabilir. Bu mobilyalar sadece işyeri ve benzeri ortamlarda değil ev ortamında kullanmak amacıyla da üretilir. Evinizdeki çalışma odası için güzel ve kaliteli bir tekerlekli sandalye alabilirsiniz. Ayrıca bu ürün çocuğunuz tarafından da ders çalışma sandalyesi olarak kullanılabilir. Sayfamızda yer alan modelleri detaylı olarak inceleyebilir, uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. 

Çalışma Sandalyesi Çeşitleri Nelerdir?
Ofis koltuğu olarak da bilinen ergonomik mobilyalar aynı hareket mekanizmasına sahip olmakla beraber renkleri ve boyutları değişebilir. Örneğin çocuk çalışma sandalyesi modelleri boyut olarak daha küçük olur. Çünkü çocukların fiziki yapılarına uygun olan ölçülere göre tasarım yapılır. Ayrıca bu ürünler pembe, mavi gibi canlı ve dikkat çeken renklere sahip olur. Erkek ve kız çocuklarının hoşuna gidebilecek desenli modeller de üretilir. Çocuk mobilyaları da tıpkı yetişkin modellerinde olduğu gibi ayarlanabilir özelliğe sahip olur. Fırsat Bu Fırsat sayfasında standart ölçülerde üretilen sandalyelerden farklı olarak ahşap çalışma sandalyesi çeşitleri de yer alır. Bu ürünler ahşap malzemeden üretildikleri için göze hitap eder. Ahşap mobilyalar ile klasik ve zengin görünüme sahip çalışma odaları veya ofisleri düzenlenebilir. Ancak ahşaptan imal edilen sandalyelerin sırt ve kol kısımları ayarlanamaz. Sadece mobilyayının boyu alçaltılabilir veya uzatılabilir. Son derece şık oda dekorasyonlarında güzel bir seçim olabilir. Sayfamız içerisinde istediğiniz model ürünü bulabilirsiniz. Siyah ve beyaz çalışma sandalyesi dışında kırmızı, yeşil, turuncu gibi renkleri tercih ederek farklı dekorasyonlar yapabilirsiniz. Genellikle ofis gibi resmi yerler için en çok siyah rengin kullanıldığı görülür. Siyah sandalyeleri dekore etmesi de kolay olur. Çünkü hemen hemen her çeşit mobilyaya uyum sağlar. Ofis içinde turuncu, mavi, pembe gibi çok canlı renkler kullanılırsa abartı ve uyumsuz bir görüntü oluşabilir.  Ancak ev dekorasyonunda daha renkli, dikkat çekici bir şeyler yapmak istiyorsanız siyah dışına çıkabilirsiniz. Renkli mobilyaları ona uygun olan aksesuarlarla desteklediğiniz zaman hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Dekorasyon için kullanabileceğiniz modern ve rengarenk tasarımları sayfamızda çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Kaliteli ve Doğru Çalışma Sandalyesi Nasıl Seçilir?
Sağlıklı bir ürün almak istiyorsanız bazı temel özelliklere dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle üretim aşamasında hangi materyalin kullanıldığına bakabilirsiniz. Böylece ürünün içerisinde sağlığa zararlı hiçbir kimyasal maddenin bulunmadığından emin olabilirsiniz. Sağlıklı bir yaşam için önerilen mobilyaların hepsi kaliteli malzemelerden üretilir. Güvenlik ve sağlık standartlarına uygun olup olmadığını anlamak için sertifika kontrolü yapabilirsiniz. Tüm bunlardan emin olduktan sonra modelleri inceleyebilirsiniz. Sayfamızda yer alan markaların çalışma sandalyesi ölçüleri ve tasarımları değişiklik gösterir. Modellerin özelliklerini ve dış görünüşlerini inceleyebilirsiniz. Hem bütçenize uygun olan hem de ihtiyacınızı karşılayan seçenekler bulabilirsiniz. Her modelde aynı özellikler bulunmayabilir. Tasarımlar zevke ve dekorasyona göre çeşitlenir. Mobilyayı nerede kullandığınıza göre değişik tercihler yapabilirsiniz. Tekerlekli ve dönebilme özelliğine sahip olan sandalyeler çok kolay kullanılır. Anında her yere dönebilir, her tarafa ulaşabilirsiniz. Ancak mobilyanın ağırlık merkezi oldukları için tekerleklere dikkat etmek gerekir. Sürekli hareket halinde olan veya kilitlenebilir özelliğe sahip sandalye çeşitleri bulunur. Çalışma sandalyesi tavsiye ve önerileri için Fırsat Bu Fırsat sayfasındaki popüler sıralama yöntemini kullanabilirsiniz. Bu yöntemi seçtiğinizde en çok satın alınan modellerin neler olduğunu görebilirsiniz. Eğer bir türlü ne alacağınıza karar veremediyseniz popüler sandalye çeşitlerinden birini deneyebilirsiniz. Ayrıca sayfamızda yer alan sıralama yöntemleri sayesinde indirim oranlarına, fiyatlara, yakınlığa, yeniden eskiye göre arama yapabilirsiniz. Bu sayede aradığınız ne varsa hızlı ve kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Fiyata dayalı aramalarda ucuzdan pahalıya veya pahalıdan ucuza sıralama yöntemini seçebilirsiniz. Fırsat Bu Fırsat online alışveriş adresinde satışa sunulan çalışma sandalyelerinin; bilgisayar, makam, şef, ofis, toplantı, ders ve personel gibi farklı kullanımlara özel modellerinin hepsini bulabilirsiniz. Adresine teslim edilmek üzere sipariş oluşturabilirsiniz.  Kapat
devamı...
Tatil Fırsatları