Seçilen kriterlere uygun aktif kampanya bulunmamaktadır. Kriterleri değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.

Kedi Maması 
Evcil hayvanlar, insanların en yakın dostlarından biridir. Evinizde beslediğiniz bu sevimli arkadaşlarınızın sağlığına kendi sağlığınız kadar özen göstermeniz gerekir. Sağlıklı bir yaşam için en temel öğelerden birisi de dostunuz için seçtiğiniz besinlerdir. Doğru mama seçimiyle evcil hayvanınıza daha huzurlu ve sağlıklı bir yaşam sunabilirsiniz. Kedi maması çeşitleri, yaş ve kuru olarak iki farklı kategoriye ayrılır. Her yaş aralığındaki kediler için özel olarak üretilen mamalar, 5, 10, 15 ve 20 gibi birçok farklı gramaj üzerinden kullanıcılara sunulur. Yaş aralığının yanı sıra, kilo, kısırlık ve özel hastalıklar gibi kriterler için üretilen mamalara da rastlamak mümkündür. Kedi maması markaları içerisinde yetişkin, yavru, diyet, standart ve konserve mama seçenekleri bulunur. Mamanın hangi özelliklere sahip olduğunu ambalajına göz atarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kediler, yaşlandıkça dişlerinde dökülme veya çürüme görülebilir. Bu sebepten dolayı normal mamaları çiğneyemezler ve sindirim konusunda zorlanabilirler. 12 ve daha fazla yaş üstü kedi sahipleri, senior olarak adlandırılan yumuşak yapılı mamaları tercih edebilirler. Diğer yandan yaşının ilerlemesiyle hareketleri azalan kediler için mısır, buğday ve arpa gibi tahıl içeren mamalar, dostunuzun enerjisini yeniden kazanmasına yardımcı olur. Fakat tahıl içerikli bir mama satın almadan önce dostunuzun tahıl ürünlerine karşı alerjisinin olup olmadığını bilmeniz gerekir. Dilerseniz kuru mamayı ıslak mama ile karıştırarak dostunuzun keyifli bir ziyafet çekmesine yardımcı olabilirsiniz. Kediler, diğer hayvanlara nazaran yemek konusunda daha seçici olduklarından dolayı bazı mamaları beğenmeyebilirler. Beğenme kriterleri mamanın aromasına bağlı olarak değişiklik gösterir. Yaban mersini, kuzu eti, portakal ve balık gibi farklı aroma seçenekleri içinden seçeceğiniz herhangi bir aromayı kedinize test ettirerek dostunuz için en iyi kedi mamasını kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Kedi Maması Çeşitleri ve Kedi Mamasının Faydaları
Kedi maması fiyatları marka, kullanılan besin, gramaj ve içerik gibi kategoriler içerisinde birbirleri arasında değişiklik gösterebilir. Böbrek hastalığı bulunan kediler için üretilen mamalarda böbrek sağlığına yönelik özel besinler kullanıldığından dolayı standart kategoride olan mamalara göre fiyat farklılıkları görülebilir. Kedi maması kullanıcılarının sıklıkla tercih ettiği ürünlerden bazıları bol vitamin ve mineral içeren besin değerleri yüksek seçeneklerdir. Hamile veya emziren kediler daha fazla protein ve yağa ihtiyaç duyar. Bu kediler için yüksek protein ve yağ içeren yavru kedi maması seçeneklerine göz atabilirsiniz. Kedinizin damak zevkine uygun bir konserve ıslak mama ile ona lezzetli bir ödül hazırlayabilirsiniz. Doğru mama seçimi kedinizin organ sağlığının yanı sıra, tüylerinin de sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Kediler, kendi kendileri temizlerler ve bu temizlik sürecinde fazla tüylerini yutabilirler. Kedinizin cinsine bağlı olarak sahip olduğu tüy uzunluğunu hesaba katarak yapacağınız mama seçimleri, kedinizin sindirim sisteminin düzgün çalışmasına da katkı sağlar. Omega 6 ve Omega 3 gibi bileşenler içeren mamalar, kedinizin tüylerinine yumuşacık bir dokunuş katar. Mamanın lezzetinin yanı sıra içeriğinde bulunan fosfor, magnezyum, demir, kalsiyum ve çinko gibi mineraller, gelişim sürecinde ya da gelişimini tamamlamış kedilerin kemik, eklem ve diş sağlığı için önemli bir rol oynar. Sağlıklı kemiklere ve eklemlere sahip kedilerin hareket kabiliyetleri ve kilo dengeleri korunur. Böylelikle karaciğer yağlanması gibi rahatsızlıkların önüne geçilerek daha sağlıklı bir yaşam sürebilirler. Kısırlaştırılmamış ya da normal kiloda olan kedinizi standart kategoride bulunan mamalar ile besleyebilirsiniz. Siz de kedi maması indirimleri içerisinde bulabileceğiniz uygun fiyatlı ürünlere göz atarak dilediğiniz mamayı hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. 

Kediniz İçin Mama Alırken Bilmeniz Gerekenler
Kediniz için en uygun mamayı satın alırken kedinizin yaş, kilo, kısırlık durumu ve herhangi bir sağlık problemi olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Örneğin böbrek hastası olan bir kedi, böbrek hastalığına sahip kediler için özel olarak üretilen mamalar beslenmelidir. Aksi takdirde kedinizin sindirim sistemi olumsuz yönde etkilenir. Kedi maması 15 kg gibi büyük ambalajlarda kullanıcılara sunulan ürünleri küçük ve ağzı kapalı bir kaba aktararak tüm mamanın hava alarak bayatlamasını önleyebilirsiniz. Tahıl, yetişkin kedilerin enerjisini toplamalarında onlara destek olur. Fakat tahıllı mamalar, tahıl ürünlerine karşı alerjisi bulunan kedilerin sağlığına bir tehdit oluşturabilir. Kedinizin alerjik reaksiyon gösterebileceği besinleri veteriner kontrolünde kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Alerjiye eğilimli ya da alerjisi bulunan kedilerin soya, mısır ve buğday gibi tahılları tüketmesi deri sağlığı ve sindirimi açısından olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabilir. Yaş almalarıyla birlikte metabolizmaları yavaşlayan sevimli dostlarınızın mineral, vitamin ve lif takviyeleriyle sağlıklı bir şekilde beslenmelerine destek olmanız gerekir. Her bütçeye uygun ucuz kedi maması alternatifleri içerisinden dostunuza hitap eden ürünü bulmak ise çok kolaydır. Kedinizin yaş, kilo ve kısırlık durumuyla uyumluluk gösteren bir mama, küçük dostunuzun tüyleri daha parlak ve yumuşak hale getirerek sağlıklı bir görünüm elde etmesine yardımcı olur. Kısırlaştırılan kediler zaman içerisinde kilo alımına ve böbrek rahatsızlıklarına daha yatkın olurlar. Kısırlaştırılmış kedi maması çeşitleri, düşük yağ oranlarına sahiptir ve kediniz tarafından rahat bir şekilde sindirilebilir. Ayrıca düşük yağ oranı, hareketsiz kedilerin dahi ideal kiloda olmalarına yardımcı olur. Siz de kedi maması tavsiyelerine göz atarak dostunuzun fiziki durumuna hitap eden mamayı kolaylıkla bulabilir, sırala seçenekleri yardımıyla ürünler arasında fiyat karşılaştırması yaparak dilediğiniz ürün uygun fiyatlandırmalar üzerinden satın alabilirsiniz. 

Kedi Maması Nasıl Seçilir? 
Kediler için yapacağınız mama seçimlerinde, günlük porsiyon önemli bir kriterdir. Kedi maması 10 kg gibi büyük ambalajlı ürünler, nemsiz bir ortamda saklandığı ve hava almayacak şekilde muhafaza edildiği takdirde son kullanma tarihine kadar tüm besleyici özelliklerini korur. Kedilerde yaygın olarak görülen karaciğer ve böbrek rahatsızlıklarının ana unsurlardan biri yanlış mama seçimidir. Kedinize çok fazla mama vermek kilo almasına ve karaciğerinin yağlanmasına sebep olurken az mama vererek de sorunu çözemeyebilirsiniz. Kediniz yeterli şekilde besin alamadığı takdirde bağışıklık sistemi zayıflar, dolayısıyla daha çabuk hasta olabilir. Kediler kısırlaştırıldıktan sonra kilo almaya ve böbrek rahatsızlıkları yaşamaya daha elverişli hale gelir. Yetişkin ve yaşlı kediler için karbonhidratı ortalama ve lif değeri yüksek mamalar tercih edilmelidir. Kısır kediler için özel üretilen mamalar, kısırlaştırılmış kedilerin sağlıklarının korunması açısından iyi bir seçim olur. İştahlı ve ideal kiloda olmayan kediler için üretilen diyet mamalar kedinizin yaşına uygun bir şekilde kilosunun dengeli kalmasına yardımcı olur. Minik dostunuz yedi yaşını tamamladığı andan itibaren yaşlı kategorisine girer ve onun için seçeceğiniz mama seçimlerinde daha düşük yağ, kalori ve protein değerleri içeren ürünler tercih etmeniz gerekir. Tahıl içerikli mamalar, kedilerinizin sindirime yardımcı olur. Yetişkin kediler için seçeceğiniz mamaların besin değerleri daha eşit oranlı olmalıdır. Kediler yedikleri mama konusunda bazen seçici davransalar da, onların damak tadına uygun lezzeti onlara tattırarak bulabilir ve sağlıklı bir şekilde gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. Konserve yaş kedi maması seçenekleri, gramajı dolayısıyla bir ana öğünle eşdeğer olmayabilir. Islak mamaları kedinize keyifli bir atıştırmalık hazırlamak adına tercih edebilirsiniz. Islak mamaları ana öğünlerine karıştırarak ya da da sade bir şekilde minik dostunuza servis edebilirsiniz.  Kapat
devamı...
Tatil Fırsatları