Günümüzde saç bakımında krem, şampuan, maske sıklıkla tercih edilen ürün gruplarıdır. Genel olarak maske ve koruyucu ürünler tercihe bağlı kullanılırken; şampuan ve saç kremi hangi saç tipine sahip olunursa olunsun, herkesin kullanması gereken bakım ürünüdür. Saç kremlerinin birçok çeşidi vardır. Kullanım şekli ve bekleme süresi saçın tipine göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda saç kremleri içerik bakımından da birbirinden farklıdır. Saçın ihtiyaçlarına göre değişen ürün seçeneklerinin durulanabilen ve durulanma gerektirmeyen seçenekleri bulunur. Genellikle duşta kullanılan saç kremlerini herkes kullanmayı tercih ederken, duş sonrası ürünler saç tipinde yıpranma olan kişilerin tercihidir. Saç kremi saçların yumuşak ve parlak olmasını sağlarken; aynı zamanda etkili içeriği sayesinde ortaya çıkan yıpranma etkisini de toparlar. Bu yönüyle özellikle boya, perma ve saç açıcı gibi sık sık saçlarına işlem yaptıran kişilerin mutlaka saç kremi kullanması gerekir. Sayfamız üzerinden kriterlerinize ve saç tipinize uygun olan saç kremi çeşitlerini iinceleyebilir, güvenilir ve kolay şekilde alışveriş yapabilirsiniz. 

Saç Tipinize Uygun Saç Kremi Çeşitleri ve Özellikleri
Saçlar birçok sebebe bağlı olarak hem çevresel hem de kimyasal hasara maruz kalır. Saçlarında hiçbir kimyasal işlem olmayan kişiler bile güneşten gelen zararlı ışınlar sebebiyle yıpranma ve parlaklığı kaybetme sorunuyla karşı karşıya kalır. Saç kremi çeşitleri en başta saçları koruma ve onarma etkilerine sahiptir. Özellikle bazı saç kremlerinde bulunan UV filtresi saçları güneşin zararlı ışınlarından korur. Bu sayede saçlar parlaklığını ve nemli yapısını koruyarak sağlıklı görünür. Özellikle güneş ışınlarına en çok maruz kalındığı yaz aylarında UV filtresi içeren saç kremi kullanılması gerekir. Bazı şampuan çeşitleri tamamen doğal bileşenlerden oluşur. Doğal saç kremi başlığında değerlendirilebilen ürün seçeneklerinin içeriği doğadan ilham alarak oluşturulur. Doğal saç kremi aşırı hassas kişiler ve küçük yaştaki kullanıcılar için en doğru ürün seçeneklerinden bir tanesidir. Saçlarınızı iyileştiren ve yeniden yapılandırıcı saç kremi çeşitleri şampuandan sonra uygulanmalıdır. Saçlarınızı birkaç defa şampuanladıktan sonra saç kremi uygulayarak üzerinde yazan süreye uygun bekletmeniz gerekir. En doğru kullanım şekli saç kremlerinin üzerinde belirtilir. Her ürünün ambalajında beklenmesi gereken süre ve kullanım şekli yazar. Aynı zamanda saç kreminin üzerindeiçerik bilgisine de yer verilir. Saç kremini kullanmadan önce incelemeniz, üzerinde yazan maddelere karşı hassasiyetinizin olup olmadığını öğrenmeniz son derece önemlidir. Bunların yanı sıra saç kremi erkek ve kadınlar için de kategorilere ayrılır. Genel olarak erkek saç kremlerinde mentollü ve fresh kokular kullanılır. Saç kremi kadın çeşitlerinde ise onarıcı etki dikkat çeker. Kadınların saçlarına sıklıkla kimyasal ve ısıl işlem yaptırdığını bilen firmalar, zararlı etkileri minimum seviyeye indiren saç kremlerini üretir. Kadın saç kremlerinin çiçeksi ya da meyveli parfüm kokusuna sahip olan çeşitleri ilgi çeker. Saçlarınızda uzun süre kalıcı ve güzel kokulardan hoşlanıyorsanız parfümlü şampuanlara göz atabilirsiniz. 

En Doğru Saç Kremi Alırken Dikkat Edilecekler
Saç kremi seçimi yaparken ilk olarak hangi amaçla kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Bu doğrultuda saç tipinize uygun olan seçimlerde bulunmanız oldukça önemlidir. Saç tipleri genellikle; yağlı, kuru, karma ve normaldir. Yağlı saç tipine sahip olan kişiler saç kremi kullanmaya gerek olmadığını ya da saç kreminin saçları yağlandırdığını düşünür. Fakat böyle bir durum söz konusu değildir. Yağlı saçlara uygun olan saç kremleri de vardır. Kuru saçlar için ise nemlendirme ve yumuşatma etkili birçok saç kremi çeşidi bulunur. Genel olarak değerli yağlarla ve proteinlerle zenginleştirilen ürün seçenekleri saçların ideal forma kavuşmasına katkı sağlar. Alışveriş yaparken sizin saç tipinize benzeyen kişilerin yaptığı yorumları inceleyebilir saç kremi önerileri arasından incelemede bulunabilirsiniz.  Saç kremi alırken markasına da dikkat etmek gerekir. Bilinen ve kaliteli markalardan güvenilir seçimler yapman son derece önemlidir. Ayrıca, saç kreminin durulanabilir olup olmadığını da dikkat edilmelidir. Durulanmayan saç kremi duştan sonra nemli ya da kuru saça uygulanmalıdır. Bazı durulanmayan kremlerin ısı koruyucu özelliği vardır. Isı koruyucu ürünler fön, düzleştirme ya da maşa yapmadan önce sürülerek saçın zarar görmesini engeller. Ayrıca saçların şekil almasını da kolaylaştırır. Durulanmayan kremlerin de kremsi ya da sıvı formda çeşitleri bulunur. Sıvı saç kremi çeşitlerinin keratin içeren modelleri sıklıkla tercih edilir. Keratinli sıvı saç kreminin saç yıpranmalarının önüne geçen etkisi sıklıkla tercih edilmesinin nedenleri arasında yer alır. Saç kremlerinin paraben, sülfat ya da SLS gibi zararlı kimyasal içermeyen çeşitleri bulunur. Genel olarak saç bakımına ve sağlığına dikkat eden kişiler içerik bilgisi hakkında detaylara dikkat eder. Eğer siz de zararlı kimyasal içeren ürün kullanmak istemiyorsanız ürün bilgisini araştırarak seçim yapmalı, saç tipinize en uygun olan saç  kremini satın almalısınız. Bazı saç kremlerinin aynı markada şampuan ile birlikte kullanılması gerekir. Aynı markanın aynı serideki ürününün kullanılması saçlarınızda beklediğiniz pozitif etkiyi daha etkin şekilde ortaya koyar. 

Ekonomik ve Kaliteli Saç Kremi Fiyatları
Saç kremi genellikle duş almanın son aşamasıdır. Temizlenen saçları bakımlı hale sokan saç kremi, saçlardaki dolaşma problemini de giderir. Ayrıca, saç kreminin taramayı kolaylaştıran etkisi uzun saçlı kişiler tarafından vazgeçilmez olmasının nedenleri arasında yer alır. Saç kremi kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ürünü diplere değdirmemektir. Saç kreminin diplere değmesi yağlanmayı hızlandırarak dökülme problemine sebep olabilir. Birçok kişi saç kremi tercihini tuzsuz ürünlerden yana yapar. Tuzsuz saç kremi saçların parlak görünmesini sağlar. Özellikle saçlarına Brezilya fönü yaptıran kişilerin tuzsuz saç kremi kullanması gerekir. Çünkü tuz içeren saç kremleri Brezilya Fönünün ömrünü kısaltır. Bazı saç kremleri ise kıvırcık ya da dalgalı saç şekline sahip olan kişiler için idealdır. Kıvırcık saç kremi çeşitleri genellikle saçlara nemli ya da ıslakken sürülür. Saçların buklelerini belirgin hale getirererek dolgun görünüm ortaya çıkarır. Saç kremlerinin dökülme önleyici ve uzatma etkili çeşitleri en sık tercih edilen ürünler arasında yer alır. Kıl köklerini uyaran ve yeniden yapılandıran saç kremleri hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılabilir. Saç kremlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da kullanılan mevsime uygun olmasıdır. Özellikle yaz aylarında deniz, kum ve güneşin etkisiyle yıpranan saçlara daha etkin bakım yapılması gerekir. Bu nedenle ürünün mevsimsel özelliklere uygunluğu kontrol edilmelidir. Saç kremi fiyatları ise değişiklik gösterir. Fiyatlara etki eden en önemli faktörler arasında ürünün markası, gramajı ve içeriği yer alır. Bilinen ve lüks markaların fiyat aralıkları genellikle yüksek segmentte yer alır. Ayrıca; kolajen, biotin ve benzeri değerli proteinler içeren saç kremleri genellikle daha yüksek fiyatlarla satışa sunulur. Fakat ürünlerin performansı değerlendirildiğinde fiyatların kalitesi ile doğru orantılı olduğu görülür. Siz de en iyi saç kremi çeşitlerini sayfamız üzerinden inceleyebilirsiniz. Alışveriş esnasında ürünün içeriğini, gramajını ve hangi saç tipi için uygun olduğunu kontrol etmeniz gerekir. Böylece hem zevklerinize hem de ihtiyaçlarınıza hitap eden ürünü satın alarak memnun edici bir alışveriş yapmış olursunuz. 
Kapat
devamı...
Tatil Fırsatları