Seçilen kriterlere uygun aktif kampanya bulunmamaktadır. Kriterleri değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.

Tava dendiğinde çoğu kişinin aklına tek tip bir ürün gelir. Oysa ki tavalar farklı pişirme özelliklerine göre çeşitlere ayrılır. Çift taraflı pişirme, saç kavurma, gözleme, ızgara, yumurta, krep, et tavası gibi ürünlerin hem dış görüşleri hem de malzemeleri birbirinden farklı olur. Örneğin saç kavurma adı altında satılan ürünler krep yapmak için uygun olmaz. Izgara pişirme özelliğine sahip olan bir üründe yumurta pişirilmez. Bu ürünler yapımında kullanılan malzemelere göre titanyum, granit, teflon, döküm, seramik, çelik, emaye ve porselen adı altında satışa çıkarılır. Bunların hepsi kullanım amaçlarına uygun özelliklere sahip olur. Döküm çeşitleri genellikle balık ve et gibi besin gıdalarının pişirilmesi amacıyla kullanılır. Bu yüzden de ısıyı tava yüzeyine eşit oranda dağıtacak ve çok yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı olacak şekilde üretilir. Bu modellerin çoğunda girintili çıkıntılı bir üst yüzey bulunur. Bu tasarım sadece yüzeyin güzel görünmesi amacı ile değil aynı zamanda etlerin daha iyi pişmesi ve mühürlenmesi amacıyla seçilir. Farklı görünüme sahip bir diğer model ise wok olarak isimlendirilir. Bu model dış görünüşü itibariyle diğerlerinden oldukça ayrılır. Genel tasarımların aksine wok modellerinde derinlik tencerelerdeki gibi fazla olmakla beraber taban kısmı dar bırakılır. Bu da wokta yapılan yemeklerin savurma yöntemiyle kolayca pişirilmesini sağlar. İlk başlarda sadece profesyonel mutfaklarda kullanılan wok tavalar daha sonrasında ev mutfaklarında da yer almaya başlar. Ürünün gittikçe popülerleşmesi ile beraber de farklı tava markaları tarafından tasarlanan yeni özellikli ürünler ortaya çıkar. Bu tarz değişik tasarımların dışında her evde görülebilen ve genellikle sabahları yumurta pişirmek için kullanılan küçük boyutlu ürünler de bulunur. Sahan adı ile de bilinen bu ürünler ve daha pek çok uygun fiyatlı tava çeşitleri için Fırsat Bu Fırsat online alışveriş adresini takip edebilirsiniz. 

Granit Tavalar ve Özellikleri 
Tava seti içerisinde en fazla talep gören modellerden birisi de farklı markalara ait granit ürünleri olur. Bunlar granit malzemeden elde edilmiş iki kulplu sahanlar ve tek saplı tavalar şeklinde ayrılır. Bir sahan setinin içerisinde 16, 18 ve 20 cm olmak üzere 3 farklı ebatta ürün yer alır. İki kulplu granit tava modellerinde cam kapakta bulunur. Tek saplı geniş tavalarda ise kapak yer almaz. Bunlar da hem tekli hem de takım halinde satılır. Bir takımın içerisinde 2 veya 3 parça granit ürün bulunabilir. Kapaklı ve kapaksız modeller arasında bir ayrım yoktur. İkisi de yumurta ve menemen benzeri pek çok kahvaltılık yemeğin hazırlığında kullanılabilir. Krep yapımı için tasarlanan modellerde derinlik çok az olur. Bu sayede krepler hızlı bir şekilde çevrilebilir. Kırmızı, rosegold, siyah, beyaz, kahve, gri, pembe gibi renk seçenekleri ile ön plana çıkan granitler göze hitap eden tasarımları ile dikkat çekmeyi başarır. Granit ürünler yapışmaz özelliğe sahip oldukları için pişirme sırasında kolaylık sağlar. Bulaşık makinesinde veya elde yıkanabilir. Ancak granitlerin elde yıkarken süngerin yumuşak tarafının kullanılması gerekir. Sert cisimler aşınmaya sebep olabilir. Korkmaz, Cem, Emsan, Karaca gibi pek çok markanın granit tava takımı bulunur. Siz de mutfağınıza kaliteli bir granit takımı alarak lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz. Örneğin granit wok tavası ile muhteşem bir tavuk sote yapabilirsiniz. Eğer pratik ve güzel bir tatlı yapmak isterseniz waffle tavadan yararlanabilirsiniz. Dakikalar içerisinde sıcak ve enfes waffle çeşitleri hazırlayabilirsiniz. Fırsat Bu Fırsat sayfasında granit kullanılarak üretilmiş kavurma sacı, omlet sahanı, ızgara tava, sosluk ve waffle tavası gibi ürünleri ucuz fiyatlara bulabilirsiniz. 

Döküm Tava Kullanmanın Faydaları Nelerdir?
Az yağlı ve sağlıklı besinler hazırlamak isteyen herkes döküm tava çeşitlerinden memnun kalır. Bu ürünün ızgara, kızartma, gözleme gibi yemekler için özel olarak tasarlanan çeşitleri bulunur. Bunların şekli kullanım amacına göre kare, yuvarlak veya dikdörtgen olabilir. Bir ve iki kulplu olanlarının dışında kulpsuz çeşitleri de üretilir. Et, tavuk ve balık gibi yiyecekler ocak üstünde veya fırında döküm kullanılarak pişirilebilir. 
Döküm ürünler yapışmaz yüzeye sahip oldukları için özellikle yemeklerde az yağ kullanmak isteyenler tarafından seçilir. Kızartma türü yemekler döküm üzerinde az bir yağ ile hazırlanabilir. Bu ürünü kullanmanın diğer bir faydası da besinleri kısık ateşte pişirebiliyor olmasından kaynaklanır. Döküm tavalar ısıyı çok iyi muhafaza ettikleri için yemekleri de tasarruflu pişirmenizi sağlar. Pişmiş yiyecekler sofraya konduğunda sıcaklıklarını uzun bir süre kaybetmez. Aynı durum soğuk gıdalar için de geçerli olur. Döküm ısıyı uzun süre muhafaza ettiği gibi soğukluğu da korur. Buzdolabına konan gıdalar döküm ürünlerde saklanabilir. Bu ürünler ile fırında da yemek yapılabilir. Tepsi yerine döküm tava kullanılabilir. Bu sayede yemekleri lezzetini koruyarak kısa sürede pişirebilirsiniz. Ayrıca döküm ürünlerin ham maddesi demir olduğu için sağlığa zararlı bir yanları bulunmaz. İçerisinde kimyasal hiçbir madde yer almaz. Hatta demirde pişen gıdalar insan vücudu için daha yararlı olabilir. Kaliteli dökümlerin hepsi sert ve dayanıklı olduğu için çizilmez veya aşınmaz. Bu yüzden rahatlıkla yıkayabilir, yıllarca kullanabilirsiniz. Fırsat Bu Fırsat’a bakarak döküm tava fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Eskimesi çok zor olan, ömür boyu kullanabileceğiniz kaliteli ürünleri uygun fiyata satın alabilirsiniz. 

Fırsat Bu Fırsat Uygun Fiyatlı Tava Modelleri 
Çift taraflı tava modelleri kullanımı son derece kolay olan ürünler arasında yer alır. Bu mutfak eşyası ile farklı yiyecekler hazırlanabilir. 2 parçadan oluşan granit tavaların arasında bir lastik bulunur. Bu lastik dışarıya hem yemek akmasını hem de koku gitmesini önler. Döküm ile tost benzeri ekmek arası atıştırmalıkların dışında et, tavuk pirzola gibi lezzetli ızgaralar yapılabilir. Her mutfakta bulunan bir model olan çelik tava çeşitleri yiyeceklerin pişirilmesi, ısıtılması veya saklanması gibi amaçlarla kullanılır. Fırsat Bu Fırsat sayfasında Taç, Acar, Nehir, Sembol gibi pek çok markanın çelik ürününü ucuz fiyatlara bulabilirsiniz. Paslanmaz çelikleri özenli ve dikkatli bir şekilde kullandığınızda yıllar boyu herhangi bir sorun yaşamazsınız. Bakır tava çeşitleri çok uzun yıllar öncesinden beri Türk mutfağında kullanılır. Günümüze kadar gelen bu ürünler bakırın kalaylanması sonucunda elde edilir. Estetik bir görünüme sahip olan bakır modelleri genellikle sahanda yumurta gibi yiyecekler hazırlanır. Cafe ve restaurant gibi yerler menüsünde yer alan kahvaltılıklar için çoğunlukla bakırı tercih eder. Bu tercih daha çok dış görüntüye bağlı olarak yapılır. Bakır genel itibariyle hızlı ısınıp hızlı soğur. Bu sebeple bakırda pişirilen gıdaların fazla beklemeden tüketilmesi gerekir. Fırsat Bu Fırsat’ta uygun fiyatlara bulabileceğiniz başka bir model ise wok tava olarak karşınıza çıkar. Üretiminde granit veya teflon kullanılan bu ürünler günümüzde oldukça popüler hale gelir. Granit modeller malzeme itibariyle teflona göre daha ağır olur. Farklı ebatlarda üretilir. 18 cm’lik modeller mini olarak geçer ve daha çok sos yapımında kullanılır. Onun dışında 24 ve 28 cm olanları yemek yapımı için ideal olur. Bunlar sayfamızda bulunan ürün çeşitlerinin sadece bir kısmını oluşturur. Mutfağınızın ihtiyacı olan tüm tava modellerini Fırsat Bu Fırsat’ta bularak sipariş edebilirsiniz.  Kapat
devamı...
Tatil Fırsatları