Seçilen kriterlere uygun aktif kampanya bulunmamaktadır. Kriterleri değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.

Mutfak eşyaları içerisindeki temel ürünlerden biri olan tencereler genel itibariyle yemek pişirme ve ısıtma amacıyla kullanılır. Her evin mutfağında en az bir tane tencere bulunur. Aksi halde ocak üzerinde yemek pişirmek imkansız hale gelebilir. Pek çok farklı marka tarafından üretilen bu ürünler malzemeleri ve boyutları itibariyle değişiklik gösterir. Bu ürünlerin yapımında özellikle sağlığa zararlı hiçbir madde kullanılması büyük önem taşır. Çünkü insanın hayatını devam ettirebilmek için yediği yemekler onu zehirleyebilir. Sağlığa zararlı, kalitesiz ve ucuz malzemeden yapılmış bir tencerenin içerisinde pişen besinler o malzemenin etkisinde kalabilir. Böylece onu yiyen kişilerin vücutlarına yemekle beraber zararlı maddeler de girmiş olur. Eğer evinizde kalitesinden emin olmadığınız, hangi malzemeden üretildiğini bilmediğiniz tencereler kullanıyorsanız kendi sağlığınız ve aileniz için en kısa sürede o ürünlerden kurtulmanız gerekir. Onların yerine Fırsat Bu Fırsat sayfasında yer alan hem kaliteli hem ucuz tencere modellerinden birini satın alabilirsiniz. Yemeklerin lezzetli olmasını ve tam kararında pişmesini etkileyen şeylerden birisi de kullanılan ürünün malzemesi ve kalitesi ile alakalı olur. Bu anlamda kullanılan malzemeler birbirinden ayrılır. Tencere modelleri çelik, emaye, bakır, döküm, granit, seramik veya teflon olabilir. Hepsinin özellikleri, yemek pişirme süreleri, temizliği ve muhafazası değişiklik gösterir. Ayrıca fiyatları da birbirlerinden farklı olur. Her gün yemek pişirilen bir mutfakta tek tip malzemeden üretilmiş ürünler yetersiz gelebilir. Hatta sabah ve akşam yemeklerinde kullanılan tencereler değişebilir. Örneğin mutfakta mutlaka bulunması gereken bir ürün olan çelik modelleri dahi bütün yemeklerin yapımında kullanamayabilirsiniz. Çünkü bazı modellerde pilav bazılarında et yemekleri çok güzel pişer. Bu örnekler her model için çoğaltılabilir. Bu yüzden birkaç farklı modelde ürün alarak daha lezzetli ve çeşitli yemekler yapabilirsiniz. 

Mutfakların Vazgeçilmez Eşyaları: Çelik Tencereler
Çelik tencere modelleri genellikle akla sağlam ve dayanıklı olmaları ile gelir. Mutfakta yemek yapan herkesin bir çelik ürüne ihtiyacı olur. Bu modeller özellikle sulu yemeklerin yapımında kullanılır. Pilav ve benzeri yemekler için pek uygun görülmez. Çelik ürünler çabuk ısındıklarından dolayı yemekleri hızlı pişirme özelliğine sahip olur. Ocaktan alındıktan sonrada uzun bir süre ısılarını korudukları için yemekler sıcak kalır. Bu ürün artan yemekleri muhafaza etmek amacıyla buzdolabına da konabilir. Krom, demir ve nikel gibi maddelerden elde edilen ürünler paslanmaz özelliği ile dikkat çeker. Üstelik temizlenmesi de kolay olur. Elde veya bulaşık makinesinde yıkanabilir. Ancak çelik yüzeyler yanlış kullanım veya temizleme sonucunda aşınıp çizilebilir. Bu da onları insan sağlığına zararlı eşyalar haline getirir. Tabanı çizilen çeliklerde yemek yapmak sakıncalı olur. Bu yüzden çelikleri temizlerken sert cisimler kullanmamak gerekir. Aynı şekilde yemek yaparken de tencere dibine çatal gibi nesneler ile baskı uygulanırsa çizilmeler meydana gelebilir. Eğer siz de yanlış kullanımdan ötürü çeliklerinize zarar verdiyseniz yeni ürünler aldığınızda bunlara dikkat edebilirsiniz. Çelikler için tahta karıştırma kaşıkları kullanmak daha doğru olur. Kaliteli ve paslanmaz özelliğe sahip çelik bir ürünün 18/10/Cr/Ni etiketini taşıyor olması gerekir. Bu etiket genellikle ürünün alt tabanında görülür. Bu ibarenin yer almadığı modeller kısa süre içerisinde parlak rengini kaybederek soluk hale gelebilir. Fırsat Bu Fırsat’tan yapacağınız çelik tencere seti alışverişlerinde ürünlerin özelliklerini daha iyi inceleyebilirsiniz. Estetik görünüme sahip pek çok çeşidin bulunduğu sayfamızda aradığınızı uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Üstelik bazı setlerde taksit imkanından yararlanabilirsiniz. 

Fırsat Bu Fırsat’tan Alabileceğiniz Tencere Çeşitleri 
Sayfamız aracılığıyla pek çok farklı markanın çeşitli ürünlerini online olarak satın alabilirsiniz. Online satış yöntemiyle alışveriş yapan kişilerin mağaza mağaza dolaşmasına gerek kalmaz. Fırsat Bu Fırsat’ı ziyaret ederek farklı satıcılardan alışveriş yapabilirsiniz. Satın aldığınız her şey sizin adınıza adresinize kadar gönderilir. Güvenilir ve bilindik tencere markaları arasında yer alan Taç, Nehir, Papilla, Lava, Kitchen World, Hascevher, Sembol, Acar ürünlerine çok uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. İsterseniz tekli isterseniz de set halinde satılan ürünleri tercih edebilirsiniz. Sayfamızda yer alan tencere fırsatları içerisinde döküm, pilavlık, bakır, kızartmalık, düdüklü, wok ve daha pek çok çeşitte ürün bulunur. Döküm tencere çeşitleri yuvarlak ve kare şeklinde üretilir. Bunlar daha çok karnıyarık, dolma, sarma veya etli yemeklerin pişirilmesinde kullanılır. Döküm ürünler çok dayanıklı ve ağır olur. Çorba ve benzeri sıvı yemeklerin yapımında kullanılmaz. İç kısımları siyah, dış kısımları ise yeşil, turuncu, kırmızı, mavi gibi farklı renklerde olur. 24 cm’lik bir döküm üründe 4-5 kişilik yemek rahat bir şekilde yapılabilir. Son zamanların popüler mutfak eşyalarından olan emaye tencere çeşitleri renkli ve desenli tasarımları sebebiyle oldukça beğenilir. Emayelerde tıpkı çelikler gibi çizildiği takdirde sağlığa zararlı hale gelir. Bu yüzden kullanımına dikkat edilmesi gerekir. Emaye ürünler 250-300 derecelik sıcağa dayanıklı oldukları için fırın gibi ısıtıcıların içerisine konulabilir. Lezzetli yemekler hazırlamak isteyen herkes emaye kullanabilir. Ayrıca bu ürünler buzdolabına konulduğu zaman zarar görmez. Kolay temizlenmesi, yemekleri sıcak tutması ve bulaşık makinesine atılabilmesi avantajlı taraflarından bazılarını oluşturur. Özellikle sıradan ürünlerden farklı bir şeyler arayanlar rengarenk, çiçekli, puantiyeli, yazılı emaye ürünlerine bakabilir. Fırsat Bu Fırsat geniş ürün çeşitliliğinin yanı sıra her bütçeye hitap eden tencere fiyatları ile büyük alışveriş kolaylığı sunar.

Her Evin İhtiyacı Olan Tencereler 
Türk mutfak geleneğinin vazgeçilmez yemeklerini layıkıyla yapmak isteyen herkes kaliteli ürünleri tercih eder. Bir yemeğin güzel olup olmayacağını kullanılan malzemeler dışında pişirildiği tencere belirler. Örneğin pirinç pilavında kullanılan yağ, tuz, su gibi şeylerin dışında tencere son derece önem taşır. Çünkü pilavlık tencere dışındaki ürünlerde yemeğin altı çok çabuk yapışıp yanabilir. Bu ürünler diğerlerine göre üst taraftan basık ve yana doğru genişleyen modeller olur. Karnıyarık ve pilav pişirmede kullanılan ürünler bu bakımdan birbirine benzer. Mesela çorba veya sebze yemeklerinde kullanılan ürünlerin daha derin olması gerekir. Bu yüzden üst kısımları daha yukarıda olur. Bakır tencere modelleri kullanımına özen gösterilmesi gereken ürünler arasında yer alır. Bakır kalayı belirli aralıklarla bakım ister. Aksi halde kalayı bozulan ürünler civa salgılamaya başlar. Bu da insan sağlığı açısından zararlı etkiler ortaya çıkarır. Gerekli bakım gösterildikten sonra bu ürünlerde pişen sebze yemekleri çok lezzetli olur. Bakır ürünler genellikle tekli olarak satılır ama çelik, granit gibi ürünler takım halinde bulunabilir. Eğer tencere eksiğiniz varsa takım almak daha mantıklı ve uygun fiyatlı olur. 7 parçalık bir takımın içerisinde iki derin bir basık olmak üzere üç adet tane tencere ve kapakları yer alır. Bir tane de kapaksız tava olur. Üç tencere aileniz için yeterli gelmezse 9 parçadan oluşan tencere takımı çeşitlerine bakabilirsiniz. Bunların içerisinde 4 adet tencere ve kapakları bulunur. Ürünlerin boyutları takımın içeriğine göre değişebilir. Özellikle çeyiz paketlerinde çelik takımlarına önem verilir. Yeni evlenenlerin ve mutfağını yeniden düzeyenlerin takım modelleri tercih etmeleri bütçeleri için de yararlı olur. Uygun fiyatlı alışveriş için Fırsat Bu Fırsat’ı ziyaret edebilirsiniz. 
Kapat
devamı...
Tatil Fırsatları