Seçilen kriterlere uygun aktif kampanya bulunmamaktadır. Kriterleri değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.

Ütü
Ütü, her evde olması gereken önemli küçük ev aletlerinden biridir. Temelde basit bir rezistansla çalışan ütüler, taban bölümünde gözenekli bir tasarıma sahiptir ve ısıyla birlikte buhar gücüyle kumaş yüzeylerdeki kırışıklıkları düzeltir. Genellikle aynı sistemle çalışan ütüler, teknolojik gelişmeler ve markaların inovatif üretim anlayışları doğrultusunda hızlı ütüleme, özel taban teknolojisi ve kumaş hassasiyeti gibi farklı teknik özellikler gösterir. Yeni teknolojilerle donatılan ütüler hayatı kolaylaştıran farklı özellikler de sunar. Güvenliği üst seviyeye çıkaran ve kumaşın üzerinde bırakıldığında dahi otomatik olarak kapanan ütü modelleri sunduğu özelliklerle ön plana çıkar. Farklı güçlerde çalışma seviyeleriyle çalışan ütüler, kullanıcılara ihtiyaçlarına göre ütüleme deneyimi yaşatır. Gelişen teknoloji doğrultusunda ütüler farklı donanımlarla satışa sunulur. Kendi kendine kapanma, sıcaklığı ve buhar gücünü kumaş türüne göre otomatik olarak ayarlama, her kumaşı kolaylıkla ütüleme ve aynı zamanda kumaşa bakım yapma, dokunmatik ekranıyla konforlu ayarlama sunma, ütüleme masası gerektirmeden elde kolaylıkla ütüleme yapma gibi özellikler bunlardan sadece birkaçıdır. Ütü ihtiyacınızı en doğru modelle gidermek ve uzun yıllar üstün performans sunan bir ütünün sahibi olmak için seçeneklerin tümünü inceleyebilir ve belirlediğiniz modeli mağaza mağaza gezmek zorunda kalmadan evinizin konforunda kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Ütü Modelleri
Konforlu ütüleme deneyimi yaşatan ütüler yüzlerce seçeneğe sahiptir. Bu seçenekler arasında son dönemlerde ön plana çıkan kazanlı ütü modelleri ek bir buhar kazanına bağlı olarak çalışır. Modeline göre basınçlı ya da basınçsız buhar üretir. Ütünün oturduğu mekanizmada su haznesi bulunur ve ütü bu su haznesine bir boruyla bağlıdır. Kazanlı ütülerin tabanında normal ütülere kıyasla daha fazla gözenek bulunur. Kazanlı ütüler bu gözenekler sayesinde yoğun kırışıklıkları bile tek bir ütülemeyle açar. Kazanlı sistem ütüler, diğer ütülere göre daha az enerji harcar ve bazı modeller uzun süre çalışmadığında kendi kendini otomatik olarak kapatır. En bilinen geleneksel ütü modeli olan buharlı ütü de gelişen teknoloji doğrultusunda kullanıcılara yüksek performans sunar. Modeller yüksek buhar gücü veren özel sistem ile donatılır. Bu sistem aynı zamanda kireçlenmeyi de kontrol eder. Bu nedenle buharlı ütüler ütüleme işlemlerinde kumaşlarda leke yapmaz ve tabanda kireç tortuları bırakmaz. İnovatif tasarımlar üretmeyi seven markalar tarafından geliştirilen modellerden olan dikey ütü, kırışıklık gidermenin en yenilikçi yolunu sunar. Ütüleme masasına ihtiyaç duymadan giysiler için gerekli olan buharı verir ve ütüleme işleminin olağanüstü bir hız ve rahatlıkla gerçekleşmesine yardımcı olur. Bazı markalar tarafından geliştirilen modeller, dezenfekte etme özelliğine de sahiptir. Ütüleme masası gerektirmediği, hızlı bir işlem sunduğu için yoğun tempoda çalışan kullanıcılar tarafından tercih edilir. Ergonomik tasarımı sayesinde de fazla yer kaplamaz, böylelikle hızlı yaşamın ve minimalliğin popüler olduğu modern hayata mükemmel uyum sağlar. Bunun yanında sürekli seyahat eden kullanıcılara özel çözümler yaratan mini ütü modelleri de buharlı sistem ütülerin tüm özelliklerine sahiptir. Boyutları gereği fazla yer kaplamadan kolaylıkla taşınır ve ütüleme işleminin her yerde kolaylıkla yapılmasını sağlar. Yaşam alanınıza, bütçenize ve beklentinize uygun ütüyü seçenekler arasından filtreleme yaparak bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. 

Ütü Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kimine göre zevkli kimine göre zahmetli ve zaman alan bir iş olan ütüleme, doğru seçilmiş bir ekipmanla zevkli ve pratik hale gelir. Bu nedenle ütü satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Gelişen teknolojiyle farklı fonksiyonlara sahip ütüler hayatınızı kolaylaştırır. Sadece bir ütü gibi görünse de model ve fonksiyon seçenekleri arasından beklenti ve ihtiyaca en uygun olanı bulmak emek ve zamandan tasarruf sağlar. Ütü satın al işlemini yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden biri de ütünün kumaşa uyguladığı buhar gücünün performansıdır. Düşük buhar gücüne sahip ütüler fazla zaman ve emek ister. Bunun dışında kolay tutuş sağlayan ergonomik tasarım, taban özellikleri de önemlidir. Tercihiniz buharlı sistem bir ütüyse belirtilen watt gücüne ve motor gücüne dikkat etmelisiniz. Watt gücü ütülerde genel olarak 1.600 W ile 3200 W arasında değişir. Yüksek watta çalışan ütüler en iyi ütüleme işlemini sunar. Buharlı ütülerde dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik buhar hacmidir. Yüksek performans sunan bir buharlı ütü genel olarak dakikada minimum 40 gr/dk buhar üretir. Bu bakımdan bu özelliği mutlaka sorgulamalısınız. Satın alınmak istenen en iyi ütü özelliklerinde bir diğeri de tabanıdır. Ütünün tabanı seramik olmalıdır. Seramik tabanlı ütüler kumaşa yapışmaz, kumaş dokusunda zedelenme ve parlama yapmaz ve kumaş üzerinde rahatça kayar. Bunun yanında yine yapışma yapmayan özellik sunan teflon tabanlar da kumaşı korur ve sararmasını önler. Çelik taban özelliğine sahip ütüler de ısıyı genel olarak kumaşa eşit şekilde yansıtır ve dokusu gereği kumaşta kolay kayar. Ancak bu tabana sahip ütüler kumaş üzerinde bırakıldığında kumaşı yakabilir. Tüm bu özellikler dışında hızlı ve etkili bir ütüleme işlemi istiyorsanız buhar gücü yüksek olan ütüleri tercih etmelisiniz. Fazla miktarda çamaşır ütülüyorsanız buharlı kazan ütüleri satın alabilirsiniz. Ütünüzü az miktarda ancak düzenli aralıklarda yapıyorsanız normal buharlı ütüler sizin için doğru bir tercih olur. Bunun yanında ütüde kireç önleyici bir sistem olması sunacağı performansı büyük oranda etkiler. Satın alacağınız ütüde anti-drip (damlamayı önleme) özelliği olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Son olarak ütünün her kumaş türüne özel program opsiyonu sunması da önemlidir. Tüm bu noktalara dikkat ederek seçtiğiniz en ideal ütüyü evinizin konforunda satın alabilirsiniz ve satın aldığınız ütüyü uzun yıllar keyifle kullanabilirsiniz. 

Bütçe Dostu Ütü Fiyatları 
Ütü fiyatları markaya, ütünün tipine, watt değerine, motor gücüne, otomatik kapanma özelliğine, taban sistemine, buhar gücüne ve diğer özelliklere göre farklılaşır. Ancak her bütçeye hitap eden ütü seçenekleri bulunur. Onlarca marka ve yüzlerce ürün seçeneğinin olduğu online platformlardan alışveriş yaparken kullanıcılar ürünün fiyatına dikkat eder ve alışveriş kararlarını bu özelliğe göre verir. Belirlenmiş bütçe ile yapılan online alışveriş eylemlerinde fiyat aralıkları bu nedenle çok önemlidir. Bu bakımdan kullanıcılara en kaliteli ürünleri en uygun fiyat aralıklarıyla sunmak isteyen markalar belirli dönemlerde ütü kampanya ve indirimleri uygular. Bu indirim ve kampanya dönemleri sayesinde kullanıcılar ihtiyaçları olan ütü modelini oldukça cazip fiyatlarla satın alabilir. Bunun yanı sıra en az fiyat kadar önemli olan bir diğer detay da ütü tavsiyesi ve kullanıcı yorumlarıdır. Kullanıcı yorumları ile yeni bir ütü satın almak isteyenler ürün, marka ve özellikler özelinde daha kapsamlı bilgi edinir. Bu bilgiler doğrultusunda fiyat/performans karşılaştırması yaparak en doğru seçimi yapar. Fiyat aralıklarını belirleyici olan özelliklerden bir diğeri de ütünün watt gücüdür. Watt gücü 2000-2400 olan ütüler kullanıcılara yüksek performans sunar. Bu nedenle watt gücü yüksek ütüler farklı bir fiyat bandına sahiptir. Bütçe dostu seçenekler sunan ütüler arasında ihtiyaç ve beklentilerinize göre arama yapabilir ve belirlediğiniz en ucuz ütü modelini tek bir tıkla satın alabilirsiniz. Kapat
devamı...
Tatil Fırsatları