Bu Fırsat Kaçtı :(

Acve Medine Hurması Acve Dubble 1000 Gr 1. Kalite

Fırsat Numarası: 107196

Ürün Bilgileri

YENİ MAHSÜL ÜRÜNLER STOKLARIMIZA GİRMİŞTİR.
TÜRKİYENİN HURMA TOPTANCISI
Şİ-FA HURMA
1000 GR TAZE ACVE DUBLE 1.KALİTE HURMA UYGUN FİYAT SÜPER KALİTE
İADE GARANTİLİ!


Acve hurması nedir?


Acve Hurması; Peygamber Efendimizin (S.A.V.) mübarek elleriyle diktikleri, Medine ve çevresinde yetişen, bazılarının çekirdeklerinde, bazılarında ise hurmanın üstünde ALLAH (C.C.)%27ın 99 ismi bulunan kutsal ve mucizeye konu olmuş en özel hurmadır. Acve (yanık) isminin mucize üzerine verildiği rivayet edilir.

İmam-ı Bezzaz şöyle bahseder; Bir gün huzuru saadete bir kimse gelir, elinde yanmış bir hurma dalını gösterip: Ya Muhammed(s.a.v.), bu hurma dalını dik, şayet hurma yeşerirse biz de senin Peygamberliğini tasdik ederiz, dediler. Rasulullah (s.a.v.) yanmış hurma dalını yere dikti. O hurma dalından mucize olarak hurma hasıl oldu, meyve verdi. İşte bu mucize hurma Acve hurmasıdır.(Hac rehberi, F. Yılmaz Yüceler, s.224)

Acve Hurmasının Faydaları ile ilgili Hadisler


Ebu Hureyre%27den rivayetle; "Acve denen hurma cennetdendir ve zehire karşı şifadır." (Tirmızi,tıb 22)

Hz. Aişe (RA)%27dan rivayetle ; "Resulullah (sav) buyurdular ki: "(Medine%27nin necd cihetinde yer alan) Aliye acvesinde şifa vardır. O sabahın ilk vaktinde (yenirse) panzehirdir."

Sa%27d bin ebi Vakkas rivayet ediyor; Resulullah (s.a.v) şöyle buyurdular: "Kim sabah aç karnına yedi tane acve hurması yerse o gün ona ne sihir ne de zehir tesir eder." Başka bir rivayette "zehir ve sihir zarar vermez".

Yine başka bir rivayette "Aç karnına hurma yiyiniz zira aç karnına yenen hurma asalakları öldürür." (Buhari,et%27ime43; Müslim,et%27ime 154)

Sâd İbn-i Ebî Vakkas (r.a.) hasta olduğunda Resûlûllah (s.a.v.) Efendimiz hasta ziyaretine giderler. "Mübarek ellerini göğsüme koydu. Hatta ben mübarek elinin soğukluğunu kalbimde hissettim. Sonra -"Sen kalp hastalığına yakalanmışsın! Sakif%27in kardeşi Haris İbn-i Kelede%27ye git. Tedavi ol. O tabib birisidir. Medine%27nin Acve hurmasından yedi tane alsın, onları çekirdekleri ile beraber dövsün (öğütsün) sonra onu süt ile yağ ile sulandırarak sana yedirsin." Sâd (r.a.) böylece bu hastalıktan kurtulmuştur.

Acve Hurması Hakkında Bilimsel Araştırmalar


Son yıllarda Acve (Ajwa dates) hurmasına dair birçok araştırma yapılmış ve bilimsel makaleler yayınlanmıştır. Bu çalışmalarda Acve hurmanın asrımızın önemli yaygın hastalıklarından olan kansere karşı koruyucu etkisi tespit edilmiştir. İçeriğindeki flavonoid glikozitler sayesinde antioksidan ve anti-enflamatuar özelliği göstermektedir. Ayrıca içerdiği şeker sadece monosakaridlerdir ve Tip 2 diyabet hastaları için faydalıdır.

***ALMIŞ OLDUĞUNUZ ÜRÜNLER MEDİNE%27DEN Şİ-FA HURMA BAHÇEMİZDEN %100 DOĞAL ŞEKİLDE İTHAL EDİLİP SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZİN SATIŞINA SUNULMAKTADIR***
***SATIN ALDIĞINIZ ÜRÜNLER VE GÖRSELLER FİRMAMIZA AİTTİR***
*** ÜRÜNLERİMİZ %100 DOĞALDIR ***
*** MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ***
*** SORUNSUZ TESLİMAT ***
*** AYNI GÜN KARGO ***
***SATIŞ ÖNCESİ VE SONRA MÜŞTERİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ***
*** SORU VE SORUNLARINIZA HIZLI GERİ DÖNÜŞLER ***
** SIKINTILI ÜRÜNLERDE GERİ İADE VE ÜCRETSİZ DEĞİŞİM İMKANI **
*** MÜŞTERİ ODAKLI SATIŞ ***

100.00 TL
100.00 TL
  • Ödemenizi yaptıktan sonra vereceğiniz adrese kargolanacaktır.
  • 9 Haziran Salı gününe kadar kargoya verilir.
  • Ücretsiz Kargo
  • Bu ürün Şifa Hurma Market tarafından gönderilecektir.