0 (850) 333 03 23

Beyoğlu & Kadıköy Roll Sahne'den Doğaçlama Yaratıcı Drama Kursu, Tiyatro Kursu veya Oyunculuk Kursu

Fırsat Numarası: 31165
Beyoğlu & Kadıköy Roll Sahne'den Doğaçlama Yaratıcı Drama Kursu, Tiyatro Kursu veya Oyunculuk Kursu Beyoğlu & Kadıköy Roll Sahne'den Doğaçlama Yaratıcı Drama Kursu, Tiyatro Kursu veya Oyunculuk Kursu Beyoğlu & Kadıköy Roll Sahne'den Doğaçlama Yaratıcı Drama Kursu, Tiyatro Kursu veya Oyunculuk Kursu Beyoğlu & Kadıköy Roll Sahne'den Doğaçlama Yaratıcı Drama Kursu, Tiyatro Kursu veya Oyunculuk Kursu Beyoğlu & Kadıköy Roll Sahne'den Doğaçlama Yaratıcı Drama Kursu, Tiyatro Kursu veya Oyunculuk Kursu Beyoğlu & Kadıköy Roll Sahne'den Doğaçlama Yaratıcı Drama Kursu, Tiyatro Kursu veya Oyunculuk Kursu

Seçenekler

Beyoğlu Roll Sahne, hayatına sanat katmak isteyen herkese kapılarını açıyor.

Hazırladığı oyunculuk, tiyatro ve drama dersleriyle mesleğe girmek isteyen veya oyunculuğa gönül veren kişileri bekleyen Beyoğlu Roll Sahne, eğlenceli bir deneyim yaşamanızı sağlayacak.

Beyoğlu Roll Sahne'nin tiyatro, oyunculuk, diksiyon, doğaçlama, spontane tiyatro kursu, iş çıkışı tiyatro, oyunculuk, drama, diksiyon, doğaçlama kursu size özel çok uygun fiyatlarla!

Tiyatro Oyunculuk Kursu Ders İçeriği

Rol, Mimik
Doğaçlama
Drama
Diksiyon
Hareket

Ders Aşamaları

I AŞAMA 2 AY SÜRER (FARKINDALIK, YARATICILIK, GÜVEN, KONSANTRASYON, OYUNCULUĞA GİRİŞ, DİKSİYON, HAREKET)
II AŞAMA 2 AY SÜRER (TEMEL OYUNCULUK, DİKSİYON, MİM, FİZİKSEL TİYATRO, DANS, ŞAN)
III AŞAMA 2 AY SÜRER (ROL, MİM, MONOLOK, DİKSİYON, KAMERAÖNÜ OYUNCULUK)
IV AŞAMA 2 AY SÜRER (SAHNE, DİKSİYON, TİYATRO TARİHİ, REJİ)

Tiyatro Oyunculuk Kursu Ders Programı

TİYATRO OYUNCULUK II. AŞAMA CUMARTESİ 18.00
TİYATRO OYUNCULUK I. AŞAMA PAZAR 15.00
TİYATRO OYUNUCLUK I. AŞAMA PAZAR 18.00
DOĞAÇLAMA TİYATRO CUMARTESİ 20.00

Drama ve Oyunculuğa Girişi

Eğitime başlayan bireylerin kendini tanıma, bir birlerini tanıma, kendi sınırları keşfetme, güvem öz güven duygularını kazanma, geliştirme, konsantrasyon, farkındalık ve bir ekip olabilme sürecini kazandırılan spontane ve drama çalışmalarını içerir.

Temel Oyunculuk / Rol Mimik Karakter Yaratmak

Temel oyunculuk programımızda katılımcının kendini tanıması duygularını düşüncelerini kontrol etmesi, onu çevreleyen dünyayı gözlemlemesi, duruma göre oynamasını, rol yeteneğini, mimik ve jestleri geliştirmesi üzerine kurulmuştur.

Karekter dersinde; bireyleri oluşturan en temel kişiliği karakter analizleri yaparak içinde bulunduğumuz topluluğu ve rolüne bürüneceğim tiplemeleri daha iyi tanıma adına seçilmiştir.

Bize öğretilen, seçilen yada oynatılan karakterleri gözlemleyerek daha iyi tanımamızı sağlayacak olan karakter dersi aynı zamanda günlük hayatımızın da şekillenmesinde çok etkili olacaktır.

Spontane Doğaçlama

Doğaçlama bir çok sanatın ortaya çıkmasın da etkili olmuştur. İnsanın tüm sınırlarını aşmasına iç dünyamızda yeni keşifler bulmamızı sağlayacak olan doğaçlama, bir oyuncunun hayal gücünü ve yaratıcılığı geliştirdiği bir alandır. Katılımcının kendini tanıması, çevresi ile bir uyum içerisinde hareket etmesi, bir oyunun, bir durumun ve ekibin parçası haline gelebilmesi, karşılaşacağı zorluklardan çıkıp bir lider, bir oyuncu olabilmesini yol açacak aşamaların tümünün pratiğe döküldüğü bir eğitimdir.

Diksiyon

Diksiyon ve etkili konuşma katılımcının doğru akışı anlaşılır tonlayarak konuşması için başta fonetik, soluk denetimi, dudak temrinleri, baş ve bedendeki tınlatıcılar üzerinde çalışılır.

Hareket / Ritim / Dans

Hareket dans ve ritim öğrencinin bedeni ile imgeleminin gelişmesi üzerinde durulur. Geniş hayal gücü ve bedensel esneklik esastır.
Çağdaş oyunculuğun bir gerekliliği olarak, öğrencinin ritim algısı, fiziksel becerisi ve performansının geliştirilmesi temel amaçtır. Bedensel farkındalığı artıran dans çalışmalarına ağırlık verilir. 

Fiziksel Tiyatro

Fiziksel tiyatro pandomim sanatının temel alt yapısıdır, beden ve mimik ile jest ve duyguları ifade etme sanatıdır.

Şan ve Ses

Şan çalışmada ses ve şarkı söyleme yetisi şan teknikleriyle geliştirilir.
Soluk ve ses, nefes teknikleri, ses perdelerini doğru kullanmak.

Tiyatro Kursu Ders Programı                                                    

Doğaçlama, Yaratıcı Drama

Her cumartesi öncelik ile tanışıyor, ardından rol ve oyunculuk çalışmalarıyla ısınıyoruz. Haerek ve doğaçlama içieren bu kısımın ardından tek tek yada grup ile ortaya çıkıp doğaçlama spontane tiyatro oyunları doğaçlıyoruz, oynuyoruz… Bu şekilde gündelik hayattan 2 saatliğine de olsa kopup başka bir dünyaya giriyoruz…

Bazılarımız içindeki esas kız/jönü yada aktrisi keşfederken, bazılarımız da ben yapamam diyip, oturduğu yerde yeni insanlar ile tanışıp çayını kahvesini yudumlayıp gülüyor, eğleniyor… bu şekilde daha eğlenceli bir çevre ve yeni arkadaşlıklar ediniyoruz… iletişimi koparmayıp tiyatro oyunlarına sinemaya gidiyor, eğlenceli etkinliklere birlikte katılıyoruz…

Ayrıca Spontane Doğaçlama tiyatro sayesinde ise iletişim gücünüzü ve kişisel becerinizi geliştiriyor, sosyal ve iş hayatınızda daha aktif ve başarılı oluyorsunuz…aynı zamanda hayal gücünüzü zorlayıp derinliklerinizdeki sanatçı kişiliğinize dokunuyor ve uyandırıyoruz…. Bu farklı deneyime sahip olmak için sadece 2 saatinizi ayırmanız yeterli…

Kısa ve Belgesel Film Programı 

BELGESEL VE KISA FİLM ATÖLYESİ CUMARTESİ 16.00

1.hafta: Kursiyerlerin kendi aralarında tanışması, Kim kimdir? Sinema nedir? Kısa film ve Belgesel filmin Sinemada ki yeri nedir?
Tanışma ve sinemanın temelleri, sanat- ticari sinemanın Türkiye'deki ve dünyadaki anlamını konuşacağız. Neden Kısa film çekmeliyiz. Belgesel film nedir, kısa ve Belgesel filmlerin Sinemada ki önemi ve yeri nerededir?
2.hafta: Kısa film ve Belgesel film örnekleri izleme ve Yorumlama
İzleyeceğimiz filmlerin yönetmen ve oyuncularıyla filmleri üzerine sohbet ve yorumlama, kısa film belgesel film senaryoları nasıl oluşur, senaryonun kısa ve belgesel filmde ki yeri?

3.hafta: Senaryo ne memem Bir şeydir?
Senaryodan çekime giden yol. Sevdiğimiz filmlerden sahneler izleyeceğiz. Daha önce okumuş olduğumuz senaryolar ve sahneler üzerine konuşacağız. Bir senaryo yazmak istersek neleri dikkate alacağız, senaryo yazmanın temel incelikleri.

4.hafta: Film Yapım Süreci, aşamaları, Çekim ve Çekim teknikleri, Kurgu (Altın Makas )
Senaryo çıkışı, Yapım süreci Hangi aşamalardan geçer, nasıl bir yol izlenir, Film çekim süreci ve çekim tekniklerinde nelere dikkat etmemiz ve neleri YAPMAMAMIZ gerekir, çekim bitti ve kurgu Kurgunun sihri. Bir Filmden önemli sahneler izleyerek kurgunun önemi üzerine konuşuyoruz.

5.hafta: Hadi film çekelim! Film pratiği
En sevdiğimiz filmlerden en sevdiğimiz sahneyi ekipçe çekiyoruz. Herkes çekimde görev alıyor.

6.hafta: Ama ilk önce senaryo! Kısa ve belgesel filmde bütçeler göre, çekile bilirlik senaryosu nasıl oluşturulur?

Birlikte bir kısa film senaryosu yazıyoruz.
7.hafta: Ve motor!  
Kısa filmimizi ekipçe çekiyoruz.

8. hafta: Gala
Kısa filmimizi kurguluyoruz, seyrediyoruz ve üzerine sohbet ediyoruz.

İlgili Aramalar

GERÇEK FİYAT 200.00 TL
İNDİRİM %56
KAZANCINIZ 111.00 TL
89.00 TL
89.00 TL SATIN AL
GERÇEK FİYAT 200.00 TL
İNDİRİM %56
KAZANCINIZ 111.00 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 320 kişi satın aldı!
 • Kupon Son Kullanım Tarihi: 10 Ekim 2019
 • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
 • Rezervasyon gereklidir. Rezervasyon bilgileri kupon kodunuzla birlikte e-posta adresinize gönderilecektir.
 • Kupon kodunuz satın aldıktan sonra iptal edilemez.
 • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
 • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Oyunculuk eğitimi haftada 2 ayda 8 saattir.
 • 2 şubede de geçerlidir.
 • Tiyatro ve yaratıcı drama eğitimi haftada 2 saat ayda 8 saattir.
 • Eğitim gün ve saatleri hakkında detaylı bilgiyi kayıt esnasında alabilirsiniz.
 • Sertifika almak isteyen kursiyerlerimiz, 176 saat doldurmak zorundadır. Fırsat kuponu bir aylık için geçerlidir ve bir kişi sadece bir kez fırsattan yararlanabilir.
MEKANLAR