Bu Fırsat Kaçtı :(

Duru Tiyatro'dan Sarsıcı Bir Oyun! 27 Ekim Pazar Günü Ahu Türkpençe ve Emre Kınay'ın Başrolde Oynadığı 'Sondan Sonra' Adlı Oyuna Giriş Bileti 40 TL Yerine 20 TL!

Fırsat Numarası: 7136

Sondan Sonra / After the End Dennis Kelly

Sığınakta iki genç: Mark ile Louise. Mark kendine gelmeye çalışan Louise'e bilgi verir: Korkunç patlamada, binalar çökmüş, herkes ölmüş, her yanı toz bulutu kaplamıştır. Mark bayılan Louise'i bin bir güçlükle sığınağa taşımıştır. Sığınakta yiyecek, ranza, radyo gibi şeyler vardır; besbelli böyle bir tehlike için hazırlanmıştır.

Mark'ın konuşmalarından Louise'e aşık olduğu ve onu delice kıskandığı anlaşılır. Ayrıca genç adam Louise'i irkilten şeyler söyler: "Bu saldırıyı yapanlar mutlaka sakallıdır. Bizimki gibi güçlü toplumlar dünyadaki zayıf toplumları onların iyiliği için kontrol etmeli. Biz gücümüzü yeterince iyi kullanmadık. Teröristlere daha katı davranmak şart."

 

Mark'tan korkan ama onunla birlikte bu sığınakta hayatta kalma mücadelesi veren Louise zor günler yaşar. Acaba dışarısı ne durumdadır?   Oradan kurtulabilecek midir?

 

Dennis Kelly'nin Bu Çarpıcı Oyununda İki Temel Konu İşleniyor:

1) Dünyada özellikle ABD'de 11Eylül ile gelişen paronoya ve faşizan eğilimler

2) Makro ve Mikro düzeylerde iktidar  ilişkisi: Makro düzeyde güçlü  bir ülkenin zayıf ülkeleri yönlendirmesi; mikro düzeyde ise bir erkeğin gücünü kullanıp bir kadını elde etme mücadelesi...

 

Amaç uğruna her yola başvurmaktan çekinmeyen bir zihniyet. Kelly 1970'te Londra'da çok çocuklu bir İrlandalı ailede dünyaya geldi. 16 yaşında okulu bıraktı. Süpermarkette çalşırken o semtteki gençlik kulübü ortamında tiyatroyla ilgilenmeye başladı. Goldsmiths College'da tiyatro eğitimi gördü. İlk oyunu Debris'i yazdığında 30 yaşındaydı. Sondan Sonra ilk kez 2005'te Londra'da Bush Theatre'da, sonra çeşitli ülkelerde oynandı.

 

Duru Tiyatro

Mart 2005'de kurduğumuz tiyatro topluluğumuz, bir repertuar tiyatrosu olarak yaşamına başladı. 2005/2006 sezonunu İstanbul'daki birçok özel tiyatro salonlarında ilk oyunumuz olan "Kara Sohbet"! sahneledik. 2006/2007 sezonunda yıllarca atıl kalmış olan A.F.L Kültür Merkezi'ni hiçbir maddi destek almadan kendi imkanlarımızla restore ettirip kullanıma açarak yerleşik düzene geçtik, kendi oyunlarımızı kendi tiyatro sahnemizde oynama hayalimizi gerçekleştirdik.Ve daha sonra... Eylül 2007'de 'Maarif Kültür Merkezi' projesine başlarken, çağdaş bir kente yakışır "duru" bir tiyatroyu nasıl yaratabiliriz düşüncesi ile yola çıktık. Sanatçılar, eğitimciler, idareciler, yöneticiler, çalışanlar; aslında tek bir tanımla "Gerçek Sanatseverler" 5 ay her gün, günde en az 10 saat çalışarak ellerini gerçekten 'taşın' altına sokarak herkesin gurur duyduğu bir kültür ve sanat merkezi oluşturdular.5 Ocak 2008'de sezonun 8 dalda 'En İyi' ödülleri ile ödüllendirilerek yılın oyunu seçilen "Bana Bir Picasso Gerek" adlı oyunumuzla perdemizi açtık. Ve hemen ardından "Kaset", "Aşk Her Yerde" ve "Şah Mat" adlı oyunlarımızı sahneye koyduk. Aynı sezonda "ilk kez" özel bir tiyatro dört yeni oyunla "perde" dedi...Hepimiz gurur duyduk... Bazılarının deyimiyle "Bu devirde Tiyatro Kuran Deliler" olmakla... Göstermiş olduğunuz yoğun ilginize, yaptığımızın doğru olduğunu bize kanıtlayan alkışlarınıza ve süreceğine emin olduğumuz desteğinize, size, tüm tiyatro seyircilerine teşekkür ederiz.

GERÇEK FİYAT 40.00 TL
İNDİRİM %50
KAZANCINIZ 20.00 TL
20.00 TL
20.00 TL
GERÇEK FİYAT 40.00 TL
İNDİRİM %50
KAZANCINIZ 20.00 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 8018 kişi satın aldı!
 • Rezervasyon gerekli değildir. Biletlerinizi fırsat kodlarınızı ileterek etkinlik saatinden 1 saat önce gişeden alabilirsiniz.
 • Oturma planı otomatik olarak belirlenmektedir.
 • Kupon Son Kullanım Tarihi: 27 Ekim 2013
 • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
 • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
 • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 • Rezervasyon zorunludur. Alınan kuponlar aynı gün kullanılmalıdır.
 • Tüm soru ve sorunlarınız için 0216 338 56 36 no'lu telefon numarasını arayabilirsiniz.
 • Oyun Yer, Tarih ve Saat: Duru Tiyatro 27 Ekim Pazar, Saat 16:00
 • Biletinizi Oyun Günü Salon Girişinde "Duru Tiyatro" görevlisinden alabilirsiniz.
 • Kişi başı dilediğiniz kadar fırsat satın alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.