Bu Fırsat Kaçtı :(

En Güzel Yatırım Sağlığımız İçin Olandır! Manolya Hotel'den, 3 Ayrı Gezi ve Seminer Olmak Üzere Günlük Kişi Başı Konaklama Dahil Sağlık ve Arınma Turu 399 TL!

Fırsat Numarası: 5246

Green Your Life Manolya Detoks

"Hayatını yeşillendir" Gelişim Haftası Birleşmiş Milletler On yıllık Biyolojik Çeşitlilik 2012 ödülünün sahibi İlyas Bublis sizi, "Yeşil evrime katıl" sloganı ile Marmaris Siteler'deki oteline davet ediyor. GAIA Çevre Organizasyonu Başkanı İlyas Bublis'in aile oteli 2013'ten bu yana bütünsel ve sürekli olarak çocuklar, gençler ve yetişkinler için eğitim konsepti sunuyor. Odak noktasındaki konular ise sağlıklı beslenme, bilinçli yaşam ve doğayla insanın kalıcı birlikteliğidir.

 

Otelimizde alkol bulunmamaktadır. Ve hergün şifalı Adaçayı tütsüsü ile temizleniyor ve böyle denge sağlanıyor.

 

Bir aile işletmesi olan sürdürülebilir otelin ana ürünü şudur: Sağlıklı beslenme, bilinçli yaşam ve insan ile doğanın sürekli bir arada olması yoluyla bedenin, ruhun ve zihnin iyileştirilmesi ve kuvvetlendirilmesi. Yeni otel müdürü İlyas Bublis ve ekibi rezervasyonu yaptırılabilen bu sürdürülebilirlik - konsept haftalarını 'yaşamını yeşillendir' olarak adlandırıyor.

Detox haftası yedi günlük modüllerden oluşuyor; bunlar birbiri üzerine kurulu ve insanın üç düzlemi olan bedeni, ruhu ve zihni huzura eriştiriyor, arındırıyor ve yumuşak bir şekilde yeniden enerji ile dolduruyor: Bir araya gelme. Şifa banyosu. Rahatlama. Stabil hale gelme. Sevinç. Dönüşüm.

 

Çoğunlukla açık havada geçirilen bu bütünsel haftanın odağını, hayvansal ve işlenen gıdalardan, teknik iletişimden ve medya ile oyalanmadan tamamen feragat etme oluşturuyor. Hekimlerden, yoga öğretmenlerinden, bir pişmemiş vejetaryen mutfağı aşçısından ve bir meditasyon öğretmeninden oluşan ekip tarafından sürekli refakat edilen bu program Marmaris etrafında Ege sahilinin seçkin yerlerinde açık doğada uygulanıyor.

 

"Hayatını yeşillendir" haftalık programımıza katılmak ister misiniz?

 

1 Gün: Varış

Otele giriş ve form işlemleri. Uzman takımla tanışma. Sağlık çemberine giriş.

Eski Şaman'ların arınma seremonileri yaptığı gibi, misafirler arınma seyahatine doğru yola çıkmak ve yorucu günü arkalarında bırkmak için hoşgeldin Seremonisi'ne davet edildiler.

Sağlık haftamız için dikkate değer Şaman ruhunu örnek alıyoruz ve içten bir "Hoş geldiniz" ile başlıyoruz. Yanında bir de taze sıkılmış sebze suyu olacak.

 

2. Gün: Bağ Kurulması ve Başlama

Meditasyon. Çember yapımı. Gevşeme hareketleri. Panzehir beslenme. Masajlar. Tekne turu.

En Önemlisi: Başlangıç. Güne başlama, seyahate başlama, seremoniye başlama. İkinci günün sloganı "ara vermek ve yeniden başlamak". Bilinçli bir şekilde. Sabah meditasyonu İlyas Büblis tarafından yönetilecek. Yanında bir de taze sıkılmış sebze suyu olacak. Kahvaltıdan sonra Şaman çemberi kurulacak. Kutsanmadan sonra çembere katılanlar toprak anaya bağlanacaklar, nakaratlar ve meditasyon eşliğinde güçlü bir GAIA ilişki kuracaklar. İkinci adımda, kalp frekansını yükseltmek için  konuşma alıştırmaları yapılacak. Bütün alıştırmalar müzik eşliğinde yapılacak. En önemlisi, insanla toprak arasındaki sevgi bağını güçlendirmektir. Biz topraktan yaratıldık ama beton ve teknoloji bizi yeşilden kopardı. İlkel birliğimizi tekrar hatırlıyoruz ve bağımızı güçlendiriyoruz. Gandhi'nin dediği gibi: "Dünya için istediğin değişimin kendisi sen ol". Böylece dünyadaki değişim kendimizde, ruhumuzda, bedenimizde başlar. Bedenimize taze meyve - sebze suları ile içerden dışarıya doğru şifa verirken, profesyonel bir masaj programı da kirlerden arınmamıza destek olur. Masörümüz sürekli grubumuzla olacak ve bedensel gevşeme ile ilgilenecek.

Akşam olduğunda, kızıl güneş ışıkları veda ederken, çantalarımızı bir tekne turu için hazırlıyoruz. Denizden Marmaris koyunun tadını çıkarıyoruz. Çiğ yemeklerden oluşan akşam yemeğimizi bizimle beraber seyahat edecek olan aşçılarmız orada hazırlayacak.   Manolya'da Yoga programı müsayit olduğunda en az 5 kişi şarttır.

 

3. Gün: Kaplıca
Yüzme. Yürüyüş. Meditasyon. Kaplıca. Satsang.

Üçüncü güne denizde bir yüzme turu ve koy boyunca yürüyüş ile başlıyoruz. Otele dönüşten sonra taze sebze sularımızı alıyoruz ve tekrar meditasyon turuna başlıyoruz: Ruh tedavisi. Sonra bizi iyi bir kahvaltı bekliyor. Akşama doğru kaplıcalarıyla ünlü Dalyan'a doğru yola çıkıyoruz. 39 derece sıcak suda rahatlamak için iki saatimiz var. Sonra da çıplak ayaklarla doğada yürüyoruz. Akşam kamp ateşini yakıyoruz ve müzik yapıyoruz. Gün bitiminde tekrar bir şaman çemberi kuruyoruz. Bu defa ana teması: Doğa ve özellikle ağaç. Meditasyon yapıyoruz ve zirveye ulaşıyoruz, yani Satsang'a. Satsang dünya üzerinde birçok yerde farklı dinleri okumuş olan İlyas Büblis tarafından yönetilecektir.

 

4. Gün: Rahatlama
Meditasyon. Araştırma gezisi. Kaplıca. Geri dönüş.

Ağaçların altından günaydın! Gönüllüler ağaçları selamlamak için meditasyona katılacak. Kahvaltı doğanın ortasında yapılacak. Öğleden öncesi ağaçlıklara yapılacak bir araştırma gezisi için ayrıldı: Çeşitliliği yeniden elde etmek veya korumak için neler yapılabilir? Öğleden sonra yine kaplıcalara ayrıldı. Akşama doğru otele dönüş için hareket ve sessizliğin Satsang'ı ile bitiyor.

 

5. Gün: Dayanıklılık Kazanmak
Bayır Köyü'nü ziyaret. Çiftlik Koyu. Satsang.

Beşinci gün arınma haftasında bir dönüm noktası. Üç gün boyunca bedenimizi, ruhumuzu ve bilincimizi arındırdıktan sonra beşinci günde ruhumuzu besleme programı var: Doğanın güzelliği. Bir zamanlar Homeros'un yaşamış olduğu Likya Dağları'nı aşıyoruz ve katılımcıların huzur, güzellik ve kökenimiz üzerine meditasyonu için yaşlı çınarı ve berrak kaynak suyu ile ünlü küçük bir dağ köyü olan Bayır Köyü'ne ulaşıyoruz. Soğuk zencefilli limonata içiyoruz, masaj yapılıyor ve doğa ile insanın birliği üzerine konuşuyoruz. Oradan Çiftlik Koyu'na geçiyoruz. Marmaris'in en güzel denizinde yüzüyoruz, şifalı bitki çayı içiyoruz ve vejeteryan gıdalarla günümüzü geçiriyoruz. Gün yine Manolya'da bir kamp ateşiyle ve sessizliğin Satsang'ı ile bitiyor.

 

6. Gün: Sevinç
Yüzme. Meditasyon. Otele dönüş.

Sabahleyin yüzme, Çiftlik Koyu'nda yapılabilecek en güzel şeydir. Deniz keyfinden sonra güneş meditasyonu ile güne merhaba diyoruz. Necip Dayı'da kahvaltımızı yapıyoruz ve günümüzü serbest olarak sohbet ve meditasyonla geçiriyoruz. Akşam otele geri dönüş için hareket ediyoruz. Yanında bir de taze sıkılmış sebze suyu olacak.

 

7. Gün: Dönüşüm
Arınma. Form işlemleri. Geri dönüş yolculuğu.

Son gün: Önceki günlerde tükettiğimiz içeceklerden içiyoruz ve kalışımızı uğurluyoruz.

Bana ne oldu? Ne yaşadım ve şu an nerede duruyorum? Talep edilirse uzman takımımız geri dönüşten sonra evinizde devam edebilmeniz için reçeteler yazabilecektir.

 

İlyas Bublis Kimdir?

GAIA çevre başkanı ve Alman şeref madalyası sahibi olan ve çeşitli ülkelerde yaşayıp onların kültürlerini edinen Bublis, yılların bilgi birikimini artık otelinde gösterecek. Şamanizm, Budizm, Hinduizm.

İslam, Hıristiyanlık gibi dinler ve yaşam tarzları üzerinde çalışan Bublis aslında tüm bilginin içimizde olduğunu ancak bunun açığa çıkması için vücudumuzun arınması gerektiğini vurguluyor.

Bu yolda, raw food üzerinde uzun süre eğitim almış ve çalışmış olan, İlyas Bublis'e raw food ve detoks programları ile ilgili olarak yardımcı olacak.

GAIA, Yeşil İstanbul Projesi, Birleşmiş Milletler World Decade 2012 Biyolojik Çeşitlilik Organizasyonu tarafından resmi olarak ödüllendirilmiş bir projedir. (http://www.un-dekade-biologische-vielfalt.de/2004ibook69552_33703_2003.html)

GAIA 2004 yılının Şubat ayında Alman Federal Çevre Vakfı DBU tarafından Çevre - Teşvik Ödülü ile onurlandırılmıştır. 3 Aralık 2012 tarihinde GAIA'nın kurucusu İlyas Bublis'e Berlin şehri Sayın Senatör'den altin şeref madalyası takdim edilmiştir.

İlgili Aramalar

GERÇEK FİYAT 600.00 TL
İNDİRİM %34
KAZANCINIZ 201.00 TL
399.00 TL
399.00 TL
GERÇEK FİYAT 600.00 TL
İNDİRİM %34
KAZANCINIZ 201.00 TL
Bu fırsatla ilgili tüm sorularınız için 08:30 - 20:00 saatleri arasında 0 (850) 333 03 23 nolu telefondan veya 7/24 Sıkça Sorulan Sorular & İletişim sayfamızdan Fırsat Bu Fırsat'a ulaşabilirsiniz. Telefonda fırsatın numarasını (5246) vermeyi unutmayınız.
  • Kupon Son Kullanım Tarihi: 24 Eylül 2013
  • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
  • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
  • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
  • Rezervasyon zorunludur. Rezervasyon yapılmayan kuponlar ile hizmetten yararlanamazsınız. Fırsatı satın almadan önce müsaitlik sormanız gerekmektedir.
  • Bu program en az 7 kişi katıldıktan sonra başlıyor.
  • Kişi başı dilediğiniz kadar fırsat satın alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
MEKANLAR