Herkesin Bir Filmi Olsun Gelecek Kuşaklar Sizi İzlesin! Kendi Hayatınızı, Sevdanızı, Kavganızı Yazmak İçin Fırsat... Online Senaryo Yazarlığı Atölyesi

Fırsat Numarası: 33112
Herkesin Bir Filmi Olsun Gelecek Kuşaklar Sizi İzlesin! Kendi Hayatınızı, Sevdanızı, Kavganızı Yazmak İçin Fırsat... Online Senaryo Yazarlığı Atölyesi Herkesin Bir Filmi Olsun Gelecek Kuşaklar Sizi İzlesin! Kendi Hayatınızı, Sevdanızı, Kavganızı Yazmak İçin Fırsat... Online Senaryo Yazarlığı Atölyesi

Seçenekler

Senaryo Yazarlığı

Hikayeler, Televizyon Dizileri ya da Sinema filmi yazmak istiyoruz ama bir türlü başlayamıyor muyuz…Kendi hayatımızı, sevdamızı, kavgamızı  yazmak istiyoruz… Bunun için istemek ve bir adım atmak gerek…Gelin hep birlikte önce öykü, sonra da senaryo yazmayı deneyelim.

Senaryo yazarlığı çalışmalarımız; sinema dilini ve dramaturji tekniklerini en sade ve anlaşılır bir atölyeyle öğreten zengin bir programdan oluşmaktadır. Bu çalışmalara öykü ve senaryo yazmak isteyen herkes katılabilir. Katılımcılarımız sinema sektörünün usta yazarlarından senaryo yazım tekniklerini öğrenecek ve hayal güçlerini eleştirecekler. Atölyemizde; senaryo ve drama yazarı adaylarına, genelde tüm, Sinema-tv, iletişim, edebiyat bölümü öğrencilerine, dramaturji ve mizansen tekniklerini öğrenmek isteyen tüm sinemacılara yönelik bu çalışmalarımız;  mevcut atölyelerden farklı olarak, sıcak, samimi ortamlarda, uygulamalı çalışmalarla, daha akılda kalıcı yöntemlerle sıkılmadan öğrenmelerini sağlamaktır.

Ders İçerikleri: 

Tema ve Seçimi (projenin duygu ve düşüncesi, Öykü ve Öyküleme (Dramatik Yapı), Öyküleme - (Dramatik Yapı) Giriş (serim, yerleştirme) - Gelişme (düğüm, çatışma) - Sonuç (çözüm, dönüşüm), Özgün öykü, Öyküleme uygulaması, Öykü uyarlaması, Sinopsis (Öykü özeti)

Öyküleme Teknikleri;

Kamerayı esas alarak öyküleme tekniğine göre yazmak- Canlandırma-Öyküleme odakları - Bilgi dağılımı- Bakış açıları- Kurgusal yapısı- Gerilim mekanizmaları- Tasvir- Karakter- Mekânlar- Zaman- Çatışma- Olay örgüsü ve olayların kurgulanması, Sinematografik anlatıya geçiş

Öyküleme Biçimleri;

a) Dramatik Anlatım (Geleneksel Anlatı)

b) Epizotik Anlatım (Çağdaş Anlatı), Tretman

 

Sahne başlıkları: Mizansen-Sahnelemenin öğeleri,

Senaryo yazımı: Senaryonun Dışsal Yapısı (Biçim) Senaryonun Evreleri- Dramaturji-Sahneleme-Atmosfer-Dramatik durum-Diyaloglar-Sinema dili- Kurgulama, Film izleme-Analiz.

Senaryo Yazarlığı Eğitmen Kadromuz

Gülsüm Öz
Birçok televizyon dizilerinin yazar kadrosunda bulunan Gülsüm Öz, sinema film öyküsü ve sinema senaryosu yazdı. “Dullar Pansiyonu”, ”Mahallenin Muhtarları”, “Çiçek Taksi” gibi televizyon dizilerin yazar kadrosunda yer aldı. “Her şey Oğlum İçin” isimli televizyon filminin öyküsünü, “Yengeç Oyunu” filminin senaryosunu yazdı. 2009 Ekim ayında ‘İltica’ isimli romanı GOA Yayınları’ndan, “Anneler Kızları ve Esrar”  Mayıs 2012 yılında Astrea yayınlarından çıktı. Reklam ajansında metin yazarlığı ve Gelişim yayınları "Büyük Larousse" da düzeltmenlik de yapan yazar, kısa bir süre “Avrupa Karizma” dergisinde köşe yazarlığı yaptı. Öykü dalında ödülleri bulunan Gülsüm Öz ; halen Marmara Sanat Akademisi’nde senaryo-yazarlık dersleri vermekte, roman ve sinema öyküleri yazmaya devam etmektedir.

İlgili Aramalar

GERÇEK FİYAT 550.00 TL
İNDİRİM %86
KAZANCINIZ 471.00 TL
79.00 TL
79.00 TL SATIN AL
GERÇEK FİYAT 550.00 TL
İNDİRİM %86
KAZANCINIZ 471.00 TL
Bu işletmenin fırsatlarını 352 kişi satın aldı!
Telefon numaraları:
0536 529 82 63 - 0536 304 98 20 - 0212 292 68 48
  • Kupon Son Kullanım Tarihi: 14 Mart 2021
  • Satın alma işlemini tamamladıktan sonra fırsat kodunuz e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilecektir.
  • Rezervasyon gereklidir. Rezervasyon bilgileri kupon kodunuzla birlikte e-posta adresinize gönderilecektir.
  • Rezervasyon iptal ve değişiklikleri en az 48 saat öncesine kadar bildirilmelidir. Aksi durumda kodlar kullanılmış sayılacaktır.
  • Fiş ya da faturanızı fırsattan yararlandığınız esnada işletmeden almayı unutmayınız.
  • Kişi başı dilediğiniz kadar kupon alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
  • Çalışmalar google meet üzerinden yapılır. Katılımcılara link yollanır. Katılımcı linki tıklayınca seminere girer.
MEKANLAR