Seçilen kriterlere uygun aktif kampanya bulunmamaktadır. Kriterleri değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.

2 Ocak 1984 yılında dünyaya gelen Türk rock müzik şarkıcısı Fatma Turgut, 2003 yılında başladığı Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Ana Bilim Dalı Klasik Gitar Bölümü'nü 2010 yılında tamamladı ve başarılı bir müzisyen olarak mezun oldu. Fatma Turgut müzik eğitimi sürerken çok sesli koro, şan, Türk Müziği Armonisi, Batı Müziği Armonisi gibi alanlarda aktif olarak bulundu. Bunun yanı sıra ise amatör rock gruplarıyla sahne çalışmalarını sürdürdü. 2005-2008 yılları arasında özel bir müzik dershanesinde klasik gitar ve koro öğretmenliği yaptı.

2007 yılında Model isimli rock müzik grubuna katılan Fatma Turgut hakettiği üne kavuşma yolundaki ilk adımını atmış oldu. Model grubu ile birlikte Perili Sirk (2009), Diğer Masallar (2011) ve Levla'nın Hikayesi (2013) adlı toplam üç adet albüm çıkardı.  Sertab Erener ve Demir Demirkan ile beraber çalışma şansı yakalayan Fatma Turgut "Diğer Masallar" adlı albümünden yayınlanan "Buzdan Şato" ve "Değmesin Ellerimiz" şarkıları ile ülke çapında büyük ilgi gördü ve geniş bir hayran kitlesine sahip oldu. Sonrasında ülkenin dört bir yanında turnelere çıkmaya başlayan Fatma Turgut sahne de nasıl devleştiğini sevenlerine göstermiş oldu. 

Model grubu ile beraber birden fazla jingle ve reklam müziği seslendiren Fatma Turgut, 2013 senesinin Kasım ayında "Levla'nın Hikayesi" adlı bir albüm çıkardı. Fatma Turgut, 28 Aralık 2016'da Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Model grubundan ayrıldığını hayranları ile paylaştı. Şimdilerde epey beğenildiği müzik kariyerine yalnız olarak devam ediyor.

Fatma Turgut, başarısına şahit olan ve onu çok seven herkesle canlı sahneleri ile buluşmaya devam ediyor. Önümüzdeki konser takviminde sıkça Fatma Turgut konseri olduğunu görüyoruz. Dilerseniz sitemiz üzerinden uygun fiyatlı konser biletlerinizi edinebilir ve Fatma Turgut şarkıları ile bir müzik ziyafeti çekebilirsiniz.

Fatma Turgut; Sanat Performance, IF Performance ve Beyrut Performance gibi popüler konser sahnelerinde sıkça şarkılarını söylüyor!

Hadi hep beraber Fatma Turgut konserine! Kapat
devamı...