Seçilen kriterlere uygun aktif kampanya bulunmamaktadır. Kriterleri değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.

Asıl adı Mustafa Özkan olan ve son dönemlerde sesiyle müzik dünyasına damga vuran sanatçı Manuş Baba, adını çocukluk döneminde anneannesinin kendisine 'güzel çocuk' anlamına geldiği için söylediği 'Manuş' kelimesinden almıştır.

'Manuş', aynı zamanda Avrupa çingenelerinin kullandığı ve insan anlamına gelen bir kelimedir. 'Baba' ise bebekken ağzından çıkan ilk kelime olduğu için kendisine Manuş Baba ismini kullanmıştır. Varlığına minnettar olduğu babası ve anneannesinin kullandığı lakabı birleştirerek kendisine anlamlı bir isim bulan Manuş Baba, şarkıları ile hayatımıza yeni bir soluk getirmiştir.

Hızlı bir çıkış yakalayan ve şarkılarıyla büyük bir hayran kitlesi oluşturan Manuş Baba, 1986 tarihinde Mersin'de doğmuştur. 

Müziğe ilk adımını lise yıllarında babasının kendisine aldığı gitarla yapan Manus Baba, bir süre şan ve müzik eğitimi için  ders almıştır. Müzik üzerine kendini geliştirmesi adına aldığı bu derslerden sonra 2010 yılında Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümünü kazanmıştır. 

Kendi cover ve beste kayıtlarını sosyal medyada paylaşarak adını geniş bir kitleye ulaştırmayı başaran Manuş Baba, sesiyle müzik dünyasına yeni bir renk katmıştır. 

Üniversite eğitimi aldığı dönemlerde 'Güneşe Yolculuk' grubunun vokalisti olarak Antalya'nın çeşitli mekanlarında sahne alarak müzik hayatına giriş yapmayı başarmıştır. Geleneksel seslerden ilham alan ve etkileyici bir ses tonuna sahip olan Manuş Baba, Antalya'dan İstanbul'a uzanan müzik yolculuğunda birçok yeniliği beraberinde getirmeyi başarmıştır.

Manuş Baba, 2017 Mayıs ayında 'Dönersen Islık Çal' adlı ilk albümünü çıkararak milyonların gönlünde taht kurmuştur. Kısa bir sürede 30 milyon izlenmeye ulaşan sanatçı, verdiği konserleri ile hayranlarına da ulaşmayı başarmaktadır.

Hayran olduğunuz ve şarkılarını severek dinlediğiniz Manuş Baba konseri için rotanız Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu, Moi Sahne, Sanat Performance ve Beyrut Performance olsun!

Uygun fiyatlı konserler ile stresinizi üzerinizen atarak keyifli bir akşam geçirebilir, sevdiğiniz sanatçılarının şarkılarını canlı dinleme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Tüm bu fırsatlardan yararlanmak için yapmanız gereken tek şey acele etmek!

Avazınız çıktığı kadar şarkı söylemek için vakit kaybetmeyin...

İyi eğlenceler... Kapat
devamı...