Yüzlerce hatta binlerce seyircinin soluksuz izlediği sanat diye sorsak cevabınız ne olurdu? Tabi ki tiyatro dediğinizi duyar gibiyiz! Çok haklısınız... Birçok insanı aynı yöne baktıran, bir sürü insanda aynı etkiyi yaratan ve farklı farklı duygular yaşatan o büyük sanat tabi ki tiyatro! Her yıl Eylül'de başlayan ve her yaz Temmuz ayına kadar uzanan koca bir sezon boyu sahneleri dolduran tiyatro oyunları hiç aralıksız sürse yine gideceğimiz bir aktivite olurdu ama malum sıcak havalarda sahnelerin tozunu attırmak pek kolay olmuyor. Dünyanın en kolay görünen ama aslında en zor işini yapan oyuncular tatillerini yaparlarken biz de sezonun başlayacağı zaman için geri sayım yapıyoruz. Tiyatroseverler her yıl yeni sezonda çıkacak oyunların hayalini kuruyor! Öyle değil mi?

Her sezon sergilenen çeşit çeşit müzikal tiyatro oyunları, komedi tiyatro oyunları, dram tiyatro oyunları ve trajedi tiyatro oyunları bizlerde güzel izler bırakıyor ve bizi her zaman aydınlatıyor. Bu türler arasında belki de en çok sevilen tiyatro oyunu türü trajedi tiyatro oyunlarıdır dememizde bir sakınca yok. Bizim insanımız acıyı, acıyla tecrübelenmeyi ve acının ardından dimdik ayakta kalmayı iliklerine kadar bilen hisseden bir millettir öyle değil mi? İşte bu yüzden trajedi tiyatro oyunları en büyük ilgiyi uyandıran ve mesajını en doğru yerden veren oyun türüdür. Bu yüzden de seyirciyi sonuna kadar tatmin etmektedir. Ayrıca hayatın gerçeklerini gösteren bu tür oyunlarda izleyicinin deşarj olması denilen bir gerçek var. Katarsizm yaşatan bu tiyatro kolu seyirciyi her anlamda tatmin ediyor diyebiliriz.

Geçen sezonun trajedi tiyatro oyunları listesine sayfamız üzerinden bakabilir hala izlemediğiniz oyunları not alıp önümüzdeki sezonda gitme programınızı yapabilirsiniz. Trajedi türünde sezonun en iyi tiyatro oyunlarını sunduğumuz tiyatro kategorimiz de duayen isimlerin oynadığı ve büyük ilgi gören pek çok çeşit tiyatro oyunu mevcut. İstanbul trajedi tiyatro oyunları geniş bir yelpazede seçim yapma şansını size sunacaktır. Genel olarak İstanbul'da merkezi noktalarda seyir keyfi yaşamak isteyen ve trajedi dalında oyun izlemek isteyen seyirciler Kadıköy trajedi tiyatro oyunları ve Beyoğlu trajedi tiyatro oyunlarını tercih edebilirler.

Kapat
devamı...
Tatil Fırsatları