Sevdiğiniz sanatçıların konser takvimlerini, konser verdiği mekanları sizler için sürekli takip ediyoruz. Hafta içi ve hafta sonu konserleri ile eğlenceye ve müziğe doyacağınız, sevdiklerinizle birlikte güzel anılar biriktireceğiniz konser programlarını ve uygun fiyatlı konser biletlerinizi sizlere sunuyoruz. Türkiye'de özgün müzik, halk müziği ve protest müzik tarzlarında 1977 yılından beri kulaklarımızın pasını silen Yeni Türkü, sevenleriyle buluşmaya devam ediyor! Biz de sizler için tüm bu eğlence ve mutluluğu bulacağınız uygun fiyatlı Yeni Türkü konser biletlerini hazırladık!

Yeni Türkü kimdir?
Yeni Türkü, 1977 yılında Derya Köroğlu, Zerrin Yaşar ve Selim Atakan'ın Ankara'da kurduğu müzik topluluğudur. Topluluğun isim babalığını şair ve yazar Yaşar Miraç yapmıştır. 

Topluluk 1979 yılında ilk albümleri Buğdayın Türküsü'nü LP formatında çıkardı. Bu albüm topluluğun ilk dönemi olarak değerlendirilebilir. Sonrasında topluluğa Murat Buket, Tuğrul Bayrak, Eftal Küçük ve Tuncer Tercan katıldı. Topluluğun asıl çıkışını sağlayan ikinci albümleri olan Akdeniz Akdeniz 1983 yılında piyasaya çıktı ve grup Türkiye çapında tanınmıştır, aynı yıl Altın Portakal En İyi Müzik Ödülü'nü almıştır.

1986'da Günebakan, ertesi yıl Dünyanın Kapıları, 1988 yılında Yeşilmişik, 1990'da Vira Vira, ertesi yıl Rumeli Konseri, 1992'de Aşk Yeniden, 1994'te Külhani Şarkılar, 1995 yılında Süper Baba - Film Müzikleri ve 1996'da bir seçki olan Her Dem Yeni albümlerini ve yine 1996'da Telli Telli şarkısının dört remiksinin bulunduğu Telli Telli (Remixes) teklisini,1999'da Yeni, 2012 yılında Şimdi ve Sonra albümlerini çıkarmıştır.

Yağmurun Elleri, Olmasa Mektubun, Bana Bir Masal Anlat Baba, Sezenler Olmuş, Maskeli Balo, Aşk Yeniden, Destina, Çember, Telli Telli ve daha nice efsaneler arasına girmiş, ölümsüz şarkı ile milyonların gönlünde taht kurmuştur.

Milyonlarca seveni ile aktif bir şekilde buluşan, enerjisini, sesini ve duygulara tercüman olan, yeri geldiğinde duygusal, yeri geldiğinde protest, yeri geldiğinde eğlence dolu müziğini sahnelerde büyük bir coşkuyla sunan Yeni Türkü, IF Performance, Sanat Performance, Jolly Joker, Beyrut Performance ve Mori Performance gibi bir çok mekanda, Türkiye'nin her yerindeki sevenleri ile buluşmak için çıkmaktadır. 

Siz de Yeni Türkü'nün unutulmaz anlar ve müzik ziyafeti sunan konserlerini uygun fiyatlı biletleriniz ile değerlendirin ve biletinizi tükenmeden alın! 

İyi eğlenceler...


Yeni Türkü konser biletinizi alarak Sezenler Olmuş, Aşk Yeniden, Telli Telli, Fırtına, Karanfil, Başka Türlü Bir Şey, Olmasa Mektubun, Yağmurun Elleri, Dönmek, İmkansız şarkılarına canlı canlı eşlik edebilirsiniz. Kapat
devamı...
Tatil Fırsatları